Rádióműsor
-
00:05
-
06:30
Reggeli Monitor Imre Lőrinccel
Jelentősen nőtt az Oroszország és Kína közötti kereskedelmi forgalom. Idén január elejétől április végéig 25,9 százalékkal, 51 milliárd 9 millió dollárra nőtt az előző év azonos időszakához képest. Az Oroszországból Kínába exportált áruk értékének mintegy 70 százalékát a kőolaj, a földgáz és a szén teszi ki, míg Kína főként okos telefonokat, ipari és speciális berendezéseket, számítógépeket és járműveket szállít Oroszországnak. Bár a növekedés aránya magasnak tűnik, a forgalom összességében eltörpül az Egyesült Államokkal és az EU-val folytatott kereskedelem mellett. A várakozások felett növekedett a Richter az első negyedévben. A társaság árbevétele 168 milliárd forint volt és 37,5 milliárd forintos nyereséggel zárta az időszakot. A vezérigazgató szerint az ellátási problémáik súlyosbodtak az orosz-ukrán háború miatt, de még nem befolyásolták érdemben az első három hónap számait. Joe Biden amerikai elnök aláírta a 2022-es kölcsönbérleti törvényt, amely a II. Világháborúban alkalmazott jogszabály mintájára megkönnyíti, hogy az Egyesült Államok katonai felszereléseket küldjön Ukrajnába. Minden 10 cégvezetőváltásból 8 bukással végződik. Ez nem magyar sajátosság, hanem nemzetközi tendencia. A legfrissebb tőzsdei- és devizapiaci információkkal várja Önöket Imre Lőrinc és Nagy Károly.
-
11:05
-
11:35
Fintech Világa Blockchain Percek
A Fintech Világa - Blockchain Percek mai adásában Qayum Dániel, a Peak tanácsadója és Machán-Csetvei Frigyes műsorvezető a kriptovaluták labdarúgásban betöltött szerepéről beszélgetnek.
-
12:05
-
12:35
Fintech Világa Zöld Pénzügyi Percek
A Fintech Világa - Zöld Pénzügyi Percek mai adásában Bátorfi Botond, a Peak tanácsadója és Machán-Csetvei Frigyes műsorvezető az ESG jelentések területén tevékenykedő fintechekről beszélgetnek.
-
13:05
-
13:35
-
14:05
-
14:35
-
15:35
-
16:05
-
18:05
A Nap Vendége
Szalai Piroska, bér- és munkaerőpiaci szakértő. A műsorvezető Szajlai Csaba.
-
19:05
Trend Night Bukovszky Józseffel
A hét minden éjszakáján jelentkezik a Trend FM különleges zenei válogatása, a Trend Night. Bukovszky József zenei szerkesztő igazi különlegességeket mutat be itthonról és külföldről. Főszerepben a Trend FM kedvencei, nagyrészt olyan felvételekkel, amelyek nem forognak más hazai rádióban.
Trend Night Bukovszky Józseffel
A hét minden éjszakáján jelentkezik a Trend FM különleges zenei válogatása, a Trend Night. Bukovszky József zenei szerkesztő igazi különlegességeket mutat be itthonról és külföldről. Főszerepben a Trend FM kedvencei, nagyrészt olyan felvételekkel, amelyek nem forognak más hazai rádióban.
-
Zajlik a stablecoin verseny, és még nem tudni, ki lesz a nyertes
Minden jel arra mutat, hogy a stablecoinok óriási jövő előtt állnak, helyük van a nemzetközi kereskedelemben.
- Zajlik a stablecoin verseny, és még nem tudni, ki lesz a nyertes
- Itt az amerikai gyorsjelentési szezon: eljött a dollár ideje?
- Érdemes vigyázni: áll a bál a kriptopiacon
- Történelmi rekord a magyar tőzsdén, 100 ezer pont fölött zárt a BUX
- Végrehajtás: több marad a zsebben, de több lesz a buktató a bankban?
- Hogyan csapódik le a vámháború? Az ördög a magyar infláció részleteiben rejlik
- Trump újra akcióban: újabb termékekre zúdítana vámokat
- Kriptopiaci káosz: mi vár a Revolut ügyfelekre?
- Musical & More – Szerelemprojekt az Orfeumban
- Így küzdött meg Ferihegy az Armageddon-szerű viharral, 120 km/h-s szél tombolt
- Ez a Tutti! 35 sikeres év az élelmiszeriparban
- Újabb árrobbanás jöhet a lakáspiacon – Mekkora felfordulást hoz az Otthon Start?
- Négy éve esnek a Wizz Air részvényei, messze még a kiút
- Hogyan váltható profitra az egyetemi tudás? Íme, a jó példa
- Mekkorák a károk, és mi várható a pusztító vihar után?
- A csendes magyar sikersztori, ami nélkül megállna a vállalati bankolás
- Meglepő csúcsokat döntenek a napelemesek
- Már a Balaton közepéről is szurkolhatunk – az AI is beszáll
- Startol az EFOTT-fesztivál: berobban a nyár legnagyobb egyetemista bulija
- Aki a 3%-os lakáshitelre gyúr, ezen is elbukhat
- Patthelyzet Szerbiában, nem engednek a tüntetők
- 50 év szabadságvágy – Jön a Mandoki Soulmates megakoncert
- Lefojtott láz csak az árrésstop
- Rákos betegeket segítő AI-platform, lebomló 3D termék és focistakarrier
- Színt vált az élelmiszeripar – Vége a mesterséges ételszínezékek korszakának?
- Megbicsaklott a boltokban a lendület
- Erős a pszichés nyomás az online játékosokon, 3,3 milliárdnyian játszanak világszerte
- Ott tartott az ipar májusban, mint februárban-márciusban
- Izgalmas hónapok várhatnak a befektetőkre
- Már 5 milliárdra értékelik ezt az innovatív tőzsdei sztorit a befektetők
- Mi lesz, ha nincs alku? Az USA akár 50%-os vámmal is büntethet
- Otthon Start: szeptembertől indul a 3%-os lakáshitel
- Befektetők és kényszervásárlók: kettészakadt az ingatlanpiac
Friss hírek
-
Zajlik a stablecoin verseny, és még nem tudni, ki lesz a nyertes
Minden jel arra mutat, hogy a stablecoinok óriási jövő előtt állnak, helyük van a nemzetközi kereskedelemben. -
Itt az amerikai gyorsjelentési szezon: eljött a dollár ideje?
Nem valószínű, hogy az év második felében is folytatódna a befektetők távolodása az amerikai piactól. A tengerentúli gyorsjelentési szezon indulásakor a piaci konszenzus pozitív eredményeket vár, melyeket a gyengülő dollár még támogat is. -
Érdemes vigyázni: áll a bál a kriptopiacon
Felforgatta a hazai kriptoszektort több speciális szabályozás. Továbbra sem világos, hogy minek kéne idehaza teljesen megfelelni az úgynevezett validátorok megjelenésével a hazai piacon. -
Történelmi rekord a magyar tőzsdén, 100 ezer pont fölött zárt a BUX
Az új csúcs a befektetői bizalom megerősödését és a magyar tőzsdei vállalatok eredményességét egyaránt tükrözi. -
Végrehajtás: több marad a zsebben, de több lesz a buktató a bankban?
Július 1-jétől módosultak a végrehajtás szabályai. Ami lényeges, hogy nőtt az az összeg, amely a jövedelemből nem vonható eljárás alá. Ez látszólag kedvező az adósoknak, hiszen havonta több pénzük marad.