A globális felhőalapú adatforgalom négy év alatt 2,1 zettabájtról 8,6 zettabájtra növekszik, amely négyötödét teszi ki a teljes adatközponti forgalomnak. Egy zettabájt ezermilliárd gigabájt, 1000 exabájt, és mintegy 250 milliárd DVD adattartalmának felel meg.
Nyugat-Európában a vizsgált időszakban a felhőalapú adatforgalom 1,5 zettabájtra, Kelet-Közép-Európában pedig a globális átlag ötszörösére növekszik.
A Cisco úgy véli, hogy a felhőszolgáltatások látványos bővülését leginkább a mobileszközök felhőigénye, a vállalatok számára elérhető nyilvános felhőszolgáltatások népszerűsége, valamint a privát felhőben egyre jobban terjedő virtualizáció generálja.
A gép-gép közötti (Machine-to-Machine, M2M) kapcsolatok szintén komoly adatforgalom-növelő tényezővé válhatnak a jövőben.
Ezen kívül terjednek a „minden a hálón” típusú IoE-megoldások is (Internet of Everything). Az okostechnológia eszközöket, adatokat, folyamatokat és embereket kapcsol össze, és komoly hatással van a felhőalapú megoldások adatforgalmára.
Az IoE-alkalmazások által generált adatforgalom 2019-re eléri az 507,5 zettabájtot évente, valamint egy 1 millió lakosú okosváros 2019-re 180 millió gigabájt adatot generálhat naponta
Óriási növekedés jöhet az adatforgalomban
Gazdasági Rádió, MTI, 2015. november 24., 12:32
A Cisco előrejelzése szerint a globális adatközponti forgalom 2019 végére a jelenlegi 3,4 zettabájtról 10,4 zettabájtra bővülhet.