Ezt a területtípust a ’90-es években hozták létre, mára azonban nemcsak a fejlesztések, hanem ezeknek az ingatlanoknak az adásvétele miatt is, módosításra szorult a szabályozás.

November 1-től ezeket át lehet minősíteni lakóingatlanokká, de aki óvatlanul teszi mindezt, az több százezres vagy akár milliós bírságokkal, költségekkel, vagy legrosszabb esetben kényszerbontással is számolhat. Ráadásul az önkormányzatok is pórul járhatnak, ha óvatlanul mentesítenek a földművelési kötelezettség alól zártkerteket. Mert néhol az „isten pénze” sem lehet elég a területek közművesítésére, új utak kiépítésére.

Vasárus Gábor Lászlóval, az ELTE Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont tudományos munkatársával Nagy Károly beszélgetett.