Június végén Székesfehérváron rendezték meg a Civitas Sapiens V4 Toolbox workshopot. A rendezvény egyik kiemelt szakmai célja volt, hogy a Magyarországon már sikeres képzéseket bemutassa és népszerűsítse a V4 országok, illetve Szerbia és Románia magyarlakta területeiről meghívott szakmai kör számára.
Balla Attila a Civitas Sapiens V4 Toolbox rendezvényen
A Digitális Jólét Nonprofit Kft. a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és az Edutus Egyetem közreműködésével hozta létre a digitális térségfejlesztési kurzusokat annak érdekében, hogy az innovatív fejlesztésekhez szükséges szemléletet a jövő szakemberei már felsőoktatási tanulmányaik során is elsajátíthassák.
„2018-ban született meg az elképzelés, és indult el a képzés az akkori formájában. Ezt a lépést nyilvánvalóan indikálta az a környezet, amit a digitalizáció hozott magával, és ami abba az irányba mutatott, hogy a klasszikus település- és területfejlesztésnek el kell kezdenie alkalmazni az innovatív technológiák által nyújtott lehetőségeket. Ezért egy új szakma kezdett el kibontakozni, ami abszolút sikertörténet lett Magyarországon. Ma már több mint 1.200 fő végezte el a digitális referensképzést, és több mint 70 fő végzett hallgatónk van a másoddiplomás, posztgraduális képzésen" – összegezte a szakmai rendezvényt követően a Digitális Jólét Nonprofit Kft. ügyvezető-helyettese.
Ezekre az oktatási lehetőségekre nemcsak Magyarországon van érdeklődés, hanem a környező országokban is. A határon túl 57 fő végezte el eredményesen a tanfolyamot, az egyetemi képzést pedig a szomszédos országokban eddig 17 fő teljesítette sikeresen.
Balla Attila kiemelte: „azt látjuk, hogy a következő évtizedben a digitalizáció nemzeti szuverenitási kérdés lesz, valamint már ma is versenyképességi kérdés. A workshoppal arra szerettük volna ösztönözni a hat országban jelen lévő partnereinket, hogy e két vezérgondolat mentén támogassuk egymást a települések digitalizációjáért folyó munkában".
Az ügyvezető helyettes kérdésre válaszolva elmondta: a Digitális Jólét Program (DJP) szerteágazó spektrumon számos területtel foglalkozik – legyen ez például az oktatás, a digitális agrárium, az okosvárosok, az 5G vagy a mesterséges intelligencia. A DJP egy stratégiaalkotó és agilis fejlesztői szervezet, amely ágazattól függetlenül a digitalizációs technológiákra és az ezekhez kapcsolódó innovációs lehetőségekre fókuszál.
További részletekért hallgassa meg Énekes Gábor interjúját!
- Balla Attila