Rádióműsor
-
23:00
Trend Night Bukovszky Józseffel
A Trend FM különleges zenei válogatása minden nap, este hét és reggel hat óra között. Benne - a teljesség igénye nélkül - jazz, lounge, chill out, soul, blues, folk és világzene, úgy, ahogy máshol még nem hallotta!
-
05:35
Reggeli Monitor Nagy Károllyal
Németország után Magyarországot, Szlovákiát és Csehországot érintené leginkább az európai autókra vonatkozó, amerikai importvám emelés- mondta az ING vezető elemzője. Az ifo müncheni gazdaságkutató intézet szerint amennyiben az Egyesült Államok 25 százalékra növeli a vámtételeket, a tengerentúlra irányuló német export hosszú távon a felére csökkenne. Az Magyar Nemzeti Bank adatai szerint 2,5 százalékkal csökkent a GDP arányos államadósság tavaly. A pénzügyi számlák előzetes adatai szerint a maastrichti adósság a GDP 69,0 százaléka volt. Újabb szankciók léphetnek életbe Oroszországgal szemben, mivel nem látszik semmilyen megoldás a Moszkva és Ukrajna között fennálló helyzet rendezésére- erről az Európai Unió kül-és biztonságpolitikai főképviselője beszélt. Federica Mogherini elmondta, hogy az unió nem csak a Krím-félsziget kérdésében nem lát előrelépést, hanem a tavaly novemberben a Kercsi-szorosnál történt incidens esetében sem kaptak megnyugtató válaszokat az orosz féltől. A későbbi Mars expedícióhoz adhat gyakorlóterületet a Hold ismételt meghódítása – mondta a Puli Space alapítója, miután a NASA igazgatója a holdraszállási program újraindításáról beszélt. Bridenstine szerint 2028-ig embert küldenének a Holdra, azt megelőzően egy kisebb űrállomást létesítenének a Hold pályáján. Ötből három magyar teniszező kezdheti meg szereplését a főtáblán a héten zajló budapesti WTA-tornán. A magyar bajnokságot megnyerő Arn Gréta a selejtezőből jutott a főtáblára, míg Stollár Fanny és Bondár Anna szabadkártyával indulhat a legjobbak között. Gálfi Dalma és Nagy Adrienn viszont egyaránt döntő szettben búcsúzott a selejtezők során. Február 16-án 14. alkalommal rendezték meg a magyar borok és gasztronómia legnagyobb presztízsűnek szánt rendezvényét, a Magyar Borok Bálját. A bál deklarált célja, hogy a magas minőségű magyar borokat méltó környezetben mutassák be az exkluzív vendégeknek. Várja Önöket a műsorvezető, Nagy Károly és Nesta!
-
10:05
Nagytotál Marosi Viktorral
A mai Nagytotálban az Alelnök c. filmről beszélgetünk Kiss András újságíróval. A film Dick Cheney életét dolgozza fel, aki az 1970-es évektől republikánus politikusként dolgozott, George W. Bush kormányában pedig alelnök volt.
-
12:05
-
12:35
-
14:05
M2M Zóna
Mi a helyzet a digitális "érettségivel"? Ezt vizsgálta globális szinten a Dell Technologies. 4600 vállalatvezető vett részt a kutatásban. Mai műsorunkban arról is beszélgetünk, hogy Magyarország hol tart ebben és milyen irányokat vesznek a közeljövőben a fejlesztések. Rab Gergely, a Dell tanácsadója lesz a vendégünk! Tartsanak velünk!
-
14:35
-
15:05
-
15:35
SAP-világ
Az SAP-világ a hazai SAP ökoszisztéma műsora. A kéthetente jelentkező adásban szó lesz mindarról, ami a legfontosabb az üzleti-informatikai közösség számára. A témák között a legújabb hírek, az innovációk ugyanúgy megjelennek, mint a hazai legjobb gyakorlatok, a digitális üzleti világ új trendjeinek bemutatása. A szakmai műsor az SAP Hungary együttműködésével valósul meg. A műsorvezető Érczfalvi András és Arató Márk. SAP-világ: kéthetente kedden a Monitor Délutánban fél 5 és 5 között. Kapcsolat: sapvilag@trendfm.hu. Az adás tartalmából: a mesterséges intelligencia már a médiában is jelen van. A legújabb HR-es technológiákat mutatta be Majoros Gábor, az SAP szektorvezetője. A hazai üzleti informatikai trendekről Mester Sándort, a Computerworld lapigazgatóját kérdeztük.
-
16:09
-
17:05
A Nap Vendége
Eszterhai Viktor, a Pallas Athéné Innovációs és Geopolitikai Kutató Intézet szenior kutatója. A riporter Lakatos László.
-
18:05
-
19:05
Trend Night Bukovszky Józseffel
A Trend FM különleges zenei válogatása minden nap, este hét és reggel hat óra között. Benne - a teljesség igénye nélkül - jazz, lounge, chill out, soul, blues, folk és világzene, úgy, ahogy máshol még nem hallotta!
Trend Night Bukovszky Józseffel
A hét minden éjszakáján jelentkezik a Trend FM különleges zenei válogatása, a Trend Night. Bukovszky József zenei szerkesztő igazi különlegességeket mutat be itthonról és külföldről. Főszerepben a Trend FM kedvencei, nagyrészt olyan felvételekkel, amelyek nem forognak más hazai rádióban.
Reggeli Monitor Nagy Károllyal
Az utolsó órákban elfogadták a 2. félév számait a fővárosi önkormányzati képviselők, így lesz költségvetése Budapestnek. A Reggeli monitorban a részletekről is beszámolunk, mint ahogy arról is, hogy jelentősen visszaesett a flottapiac Magyarországon, de szó lesz arról is, hogy a nyári szezon alatt realizálódik a mintegy 120 milliárdos hazai játékpiac éves forgalmának ötöde. Martin Kovács Miklós beszél majd a Donald Trump elnökségét meghatározó, a maratoni vita után, a Szenátusban alelnöki vokssal elfogadott költségvetési törvényről, és egy gigantikus, 15 milliárd dollárra rúgó egészségügyi csalássorozat leleplezéséről. A Erste elemzői a magyar makroadatok mellett az EKB kamatpolitikájáról is szót ejtenek és az XTB munkatársával nyitja a tőzsdét a műsorvezető, Nagy Károly.
Trend Night Bukovszky Józseffel
A hét minden éjszakáján jelentkezik a Trend FM különleges zenei válogatása, a Trend Night. Bukovszky József zenei szerkesztő igazi különlegességeket mutat be itthonról és külföldről. Főszerepben a Trend FM kedvencei, nagyrészt olyan felvételekkel, amelyek nem forognak más hazai rádióban.
-
Kiss Ambrus: Nem attól lesz fenntartható a fővárosi büdzsé, ha a 134-es busz kevesebbet jár
Még soha nem volt olyan, hogy Budapest költségvetését év közben újra meg kellett szavazni, most ez is megtörtént. Az utolsó órákban elfogadták a második félév számait a fővárosi önkormányzati képviselők. Hitelek és áthidaló kölcsönök árán, de szeptemberig van mozgástere a fővárosnak.
- Kiss Ambrus: Nem attól lesz fenntartható a fővárosi büdzsé, ha a 134-es busz kevesebbet jár
- Ismét csúcsokra tört a BUX - Erősödő indexek és új kibocsátások a BÉT-en
- Új vezető a Merkantil Bank élén
- Tömeges elbocsátások: ezúttal Gyöngyöstarjánban küldenek el 165 embert
- A hazai innováció katalizátora a NIÜ
- Bukott banki applikációk és eltűnt milliárdok
- Ez is a soproni sör titka
- Mini otthon, maxi ár – Hódítanak a minilakások Budapesten
- Magyar származású a Bitcoin alapítója?
- A magasabb családi kedvezmény a lakásvásárlásnál is előnyt jelenthet
- Ma folytatódik a Dunaferr dolgozóinak a tömeges elküldése
- Nyílt kártyákkal játszik Trump, de jöhetnek még meglepetések
- Eddig verseny tárgya volt, most már csak a törvény ösztönzi a zöldítést
- Újraindul a startupperek és kutatók Gyorsítósáv pályázata
- Legalább 3 órával korábban ajánlott a reptérre érkezni a nyári csúcsszezonban
- A mezőgazdaságban volt a legnagyobb drágulás, ami tovább ronthatja az inflációt
- Eddig nem látott méretű tüntetés Szerbiában - így látja a szakértő
- Korábban jön a hazai dinnyeszezon
- NATO-csúcs: mekkora ára lesz az 5%-os ígéretnek?
- Maradt fantázia a budapesti új lakásokban: borítékolható a további áremelkedés
- 13 nyári élmény, amit nem találsz meg minden útikönyvben
- Újabb fronton indulhat a harc – Jöhet a vámháború a következő felvonása
- Tanácsadás 2.0: AI, LegalTech és az ügyvédi kompetencia határai
- Tragédiához vezethet a türelmetlenség az utakon
- Hipnotikus, balettszerű mozdulatok 30 méter magasban a Szigeten
- Se nem vidéki, se nem városi – se nem alter, se nem metál? Czutor Zoltánt kérdeztük
- Újabb veszély: kell-e félni a sertéspestistől?
- Megnyílik Budapest legnagyobb LEGO üzlete a Westendben
- Több százezer vállalkozás érintett – Júliustól jön a kötelező e-számlázás!
- Megfejtettük, ki Satoshi Nakamoto?
- Így támogatja a Rail Cargo Hungaria a MOL Tisza Site vasúti logisztikáját
- Tragédiával végződött a kirándulás – Ha megmar a vipera, fényképezd le!
- Három a magyar igazság: a Liverpool újabb magyar játékossal erősíthet
- Ingyen is vehetünk fel készpénzt külföldön?
- Jól jön, ha kinyílik a külföldi turisták pénztárcája
- Bejelentkezett a világűrből Kapu Tibor
- Ez is kell a tökéletes hamburgerhez! Így pörög a gyorséttermi logisztika
- Sikeres kilövés, kezdetét vette Kapu Tibor küldetése
Friss hírek
-
Kiss Ambrus: Nem attól lesz fenntartható a fővárosi büdzsé, ha a 134-es busz kevesebbet jár
Még soha nem volt olyan, hogy Budapest költségvetését év közben újra meg kellett szavazni, most ez is megtörtént. Az utolsó órákban elfogadták a második félév számait a fővárosi önkormányzati képviselők. Hitelek és áthidaló kölcsönök árán, de szeptemberig van mozgástere a fővárosnak. -
Ismét csúcsokra tört a BUX - Erősödő indexek és új kibocsátások a BÉT-en
Júniusban pozitív hangulat jellemezte a globális tőkepiacokat, amit az amerikai gazdaság erős teljesítménye és a mérséklődő kereskedelmi viták is elősegítettek. Ugyanakkor a geopolitikai kockázatok bizonytalanságot keltettek a befektetői hangulatban. -
Új vezető a Merkantil Bank élén
Júliustól Fatér Gyula tölti be a társaság elnök-vezérigazgatói pozícióját. Az új vezető a nyugdíjba vonuló Dr. Utassy Lászlótól veszi át a pénzintézet irányítását. -
Tömeges elbocsátások: ezúttal Gyöngyöstarjánban küldenek el 165 embert
A gyöngyösi és gyöngyöstarjáni telephelyű G.G. Space Kft. valamennyi dolgozóját elbocsátják. A tömeges létszámleépítés hírét megerősítette a cég. -
A hazai innováció katalizátora a NIÜ
Hogyan kerülhet Magyarország 2040-re a világ vezető innovátor országai közé?