- Negatív hangulatban zárult a tegnapi szeánsz a Wall Streeten. A Nasdaq index több mint 1,87%-ot veszített napközben, az irányadó S&P500 index 1,37%-ot, a Russell 2000 pedig több mint 1,87%-ot. Az eladási hullámok a JOLTS adatolvasás után erősödtek fel, amely az amerikai munkaerőpiac erősségét jelezte, ami további kamatemelésekre ösztönözheti a Fed-et.
- Az RBNZ változatlanul, 5,5%-on hagyta a kamatokat. A bankárok megjegyzései arra utaltak, hogy a kamatoknak hosszabb ideig a megszorítóbb szinteken kell maradniuk, és hogy a piacot rövid távon továbbra is a gazdasági aktivitás és az infláció nem kielégítő mértékű csökkenése fenyegeti. Az NZD a döntést követően vesztett, mivel az RBNZ az előzetesen vártnál valamivel kevésbé sólyomszerű álláspontot képviselt.
- Az amerikai politikai hírek uralták a délelőtti nyitást Tokióban, ugyanis Kevin McCarthy képviselőházi elnököt leváltották tisztségéből.
- A japán kormány államtitkára, Matsuno bejelentette, hogy a hatóságok továbbra is megfelelő lépéseket tesznek a devizapiacon. Suzuki pénzügyminiszter és Kanda devizahiteles tárcavezető nem kívánt nyilatkozni arról, hogy Japán beavatkozott-e a devizapiacba.
- Japán szeptemberi szolgáltatási PMI értéke 53,8 lett (az előző adat 54,3 volt). Mi több, Ausztrália felülvizsgált szolgáltatási PMI-je 51,8 lett (a korábbi 47,8-mal szemben).
- A Ripple kriptovaluta teljes körű pénzforgalmi intézményi engedélyt kapott Szingapúrban, a kriptopénz ma több mint 3%-ot erősödött a kriptopiac széleskörű eladása ellenére.
- Az API adatai a vártnál jóval nagyobb csökkenést mutatnak az amerikai olajkészletekben. Az EIA adatai ma 16:30-kor jelennek meg szerint.
- A mai ülésen Lagarde elnök asszony két beszédet tart, valamint EKB kollégái, Panetta és Guidos is felszólalnak.
A devizapiac hőtérképe, amely az egyes devizapárok jelenlegi volatilitását szemlélteti. Forrás: xStation 5
A Gazdasági Naptár mai napra szóló pontjairól ITT olvashat.