- A Wall Street tegnapi kereskedése során a legtöbb benchmark összességében enyhe emelkedéssel zárt. A Nasdaq 0,32%-ot nyert a nap végén, az S&P500 0,14%-ot, a Russell 2000 0,27%-ot, míg a Dow Jones index 0,02%-ot veszített.
- Új-Zélandon az RBNZ nem változtatott a kamatlábakon, így az alapkamatot 5,50%-on tartotta. A döntés összhangban van a piaci előrejelzésekkel.
- Az új-zélandi dollár azonban erősödik a döntésről szóló jelentésben szereplő sólyomhangulatú megjegyzések miatt. A bankárok jelzik, hogy a kamatok hosszabb ideig emelkedve maradnak.
- A Bank of Canada szintén ma dönt a kamatokról.
- Az amerikai CPI-jelentés, a BoC döntése és a FOMC jegyzőkönyve a nap legfontosabb olvasatai.
- A Fitch hitelminősítő intézet A+ szinten tartotta Kína besorolását, de a kilátási indexet negatívra rontotta.
- A BoJ kormányzója, Ueda azt mondta, hogy nem változtatna a monetáris politikán csak azért, hogy közvetlenül foglalkozzon a devizamozgásokkal. Értékelése szerint egyelőre fenntartják az alkalmazkodó pénzügyi feltételeket.
- A Morgan Stanley a korábbi 90 dolláros becslésről hordónként 94 dollárra emelte a Brent nyersolaj árfolyamsávjának felső határát.
- Az API tegnapi adatai az amerikai nyersolajkészletek nagyobb mértékű növekedésére utaltak.
- A devizapiacon a korábban említett NZD vezet. Nagyobb csökkenés elsősorban az ausztrál dollár és a japán jen esetében tapasztalható.
Volatilitási hőtérkép a devizapiacon jelenleg. Forrás: xStation