Az épület kialakítása során modern és világos terek jöttek létre: az előcsarnok kétszintes üvegablakos homlokzattal rendelkezik, a reggelizőhelyiséghez pedig egy kültéri terasz is tartozik. A szobák és a közösségi terek mesterséges intelligencia által generált dekorációs elemekkel lettek díszítve. Az új firenzei egység a társaság második olaszországi szálláshelye a velencei után, valamint a 42. az európai portfólióban.

„Firenze egy sokszínű és vibráló város, amely egész évben vonzza a látogatókat. Célunk, hogy a&o Firenze Campo di Marte megfizethető szálláslehetőséget kínáljon mindenkinek, legyen szó városnézésről, átutazásról vagy munkával egybekötött látogatásról. A város művészeti és kulturális kínálata páratlan, így valóban ideális úti cél" – nyilatkozta Oliver Winter, az a&o Hostels alapító vezérigazgatója.

Modern technológia és fenntarthatóság

A most megnyílt egység új szintre emeli a hostelélményt innovatív megoldásaival:

  • 7 önkiszolgáló bejelentkezési terminál 13 nyelven,
  • a folyosókat és az előcsarnokot éjjel-nappal működő ipari takarítórobotok tisztítják,
  • elektromos töltőállomások és 40 parkolóhely a mélygarázsban,
  • digitálisan vezérelt, előre programozott konvekciós sütő a vacsoraszolgáltatáshoz,
  • mobilkulcs és applikáció szobanyitási lehetőséggel.
AI által generált műalkotások a szobákban és közös terekben

Az év folyamán az előcsarnokot a bécsi BWM Architektur & Design tervezi újra, látványos falfestményekkel és műalkotásokkal. A tágas belső udvar pedig sport- és szabadidős felszerelésekkel bővül, amelyeket a vendégek és a környék lakói is használhatnak majd.

Folyamatos bővülés Európában

2025-ben a vállalat fennállásának 25. évfordulóját ünnepli, az év pedig jelentős lehetőségeket hoz az európai terjeszkedés és fenntarthatósági fejlesztések szempontjából. A StepStone Group és a Proprium Capital Partners tulajdonosokkal együtt az a&o több mint 500 millió eurót fordít új és meglévő ingatlanok átalakítására, modernizálására és bővítésére.

Oliver Winter hangsúlyozta: „a következő fejlesztési tervek is bizonyítják, hogy a fő fókusz Európa nagyvárosain és az egész évben látogatható úti célokon van".

A többéves felújítás után a firenzei épületük hű maradt egykori önmagához, ugyanis a városvezetés kérésére megőrizte az 1960-as évekbeli homlokzatát. A fenntarthatóság jegyében a modern vízhűtéses légkondicionáló rendszerek lehetővé teszik a helyiségek hőmérsékletének hatékony szabályozását, valamint a hatemeletes épület tetején fotovoltaikus és napkollektoros rendszer termeli az áramot és a meleg vizet.