Az ázsiai-csendes-óceáni indexek vegyesen kereskednek. A kínai indexek 0,90-1,20% között erősödnek. Eközben a japán Nikkei 225 index 0,65%-kal 38.060 pontra csökken, míg a szingapúri SG20cash határidős ügyletei 0,07%-kal emelkednek.

A devizapiacon a japán jen és az új-zélandi dollár a nap első felében a legnagyobb erősödő, az RBNZ kamatdöntését követően. Az amerikai dollár jelentős változás nélkül konszolidálódik, míg az USD/JPY devizapár 0,55%-kal 152,2000-re csökken.

Az új-zélandi dollár ma erősen teljesít annak ellenére, hogy az Új-Zélandi Tartalékbank (RBNZ) a várakozásoknak megfelelően 50 bázisponttal 4,25%-ra csökkentette a hivatalos készpénzkamatlábat. A bank azt is jelezte, hogy februárban újabb 50 bázispontos csökkentés következik.

E jelentős kamatcsökkentés és az újabb kamatcsökkentés kilátásba helyezése ellenére az új-zélandi dollár ma a legerősebben teljesítő devizapiaci árfolyam. Ez tükrözheti a befektetők meglepetését a kamatcsökkentés kevésbé agresszív üteme miatt, mivel a bejelentést megelőzően 75 bázispontos csökkentésről szóltak a spekulációk.

Adrian Orr, az RBNZ kormányzója ráadásul arra figyelmeztetett, hogy a magas nemzetközi hitelfelvételi költségek miatt a jelzáloghitel-tulajdonosoknak esetleg módosítaniuk kell a kivételesen alacsony kamatlábakkal kapcsolatos várakozásaikat. A sajtótájékoztatón Orr kitért arra a tévhitre, hogy az RBNZ előrejelzései a kamatcsökkentés lassabb ütemét sugallják.

Hangsúlyozta, hogy az RBNZ előrejelzései összhangban vannak a korábbi feltételezésekkel. Orr megjegyezte továbbá a geopolitikai tényezők miatti nagyobb áringadozással kapcsolatos várakozásokat, közvetve utalva Donald Trump vámpolitikájára.

Az arany a nap első felében 0,45%-os emelkedést mutat, és unciánként 2645 dolláron kereskednek vele, míg az ezüst 0,62%-os emelkedést mutat, és unciánként 30,60 dolláron kereskednek vele.

A WTI nyersolaj ma 0,30%-kal csökken, hordónként 68,70 dolláron áll.

A kriptopénzek piacán a tegnapi meredek csökkenést követően enyhe fellendülés tapasztalható. A Bitcoin 1,35%-kal 93 200 dollárra emelkedik, míg az Ethereum erősebb emelkedést mutat, 3,00%-kal 3425 dollárra. A Bitcoin csúcsához képest a jelenlegi korrekció a mélyponton már közel 10%-os.

A Gazdasági Naptár mai napra szóló pontjait ITT tekinthetik meg.