1. 00:05

    Trend Night Bukovszky Józseffel

    A Trend FM különleges zenei válogatása minden nap, este hét és reggel hat óra között. Benne - a teljesség igénye nélkül - jazz, lounge, chill out, soul, blues, folk és világzene, úgy, ahogy máshol még nem hallotta!

  2. 07:05

    Hétvégi Menetrend

    Kultúra, gasztronómia, utazás, könyv és zene mindenevőknek a TREND FM-en! A szerkesztő-műsorvezető Kutasi Judit.

    Belehallgatás:
  3. 11:05
  4. 12:05
  5. 12:35
  6. 13:05
  7. 13:35
  8. 14:35
  9. 15:05
  10. 17:05
  11. 18:05

    A Nap Vendége (ismétlés)

    Lentner Csaba közgazdász, egyetemi tanár. A riporter Szajlai Csaba. (ismétlés)

    Belehallgatás:
  12. 19:05

    Trend Night Bukovszky Józseffel

    A Trend FM különleges zenei válogatása minden nap, este hét és reggel hat óra között. Benne - a teljesség igénye nélkül - jazz, lounge, chill out, soul, blues, folk és világzene, úgy, ahogy máshol még nem hallotta!

Trend Night Bukovszky Józseffel

A Trend FM különleges zenei válogatása minden nap, este hét és reggel hat óra között. Benne - a teljesség igénye nélkül - jazz, lounge, chill out, soul, blues, folk és világzene, úgy, ahogy máshol még nem hallotta!

2019-03-19 00:00:00

Reggeli Monitor Nagy Károllyal

Ismét az egyesülésről tárgyal Németország két vezető bankja. A Deutsche Bank és a Commerzbank már 2016-ban is egyeztetett a fúzióról, azonban akkor nem jutottak el a tranzakcióig. Az Erste Befektetési Zrt. elemzője elmondta, hogy a Deutsche Bank nyereségrátája 1 százalék körüli, a Commerzbank pedig 3 százalék profitot tud termelni, így jelentősen elmaradnak a versenytársaktól. A venezuelai kormány átalakítását tervezi Nicolas Maduro olvasható alelnökének Twitter üzenetében. A lépésre az után kerülhet sor, hogy az ország majdnem egy hétre megbénult egy áramszünet miatt. A venezuelai elnök az Egyesült Államokat teszi felelőssé az áramszünet miatt, szerinte kibertámadás áldozatai lettek. A megkérdezett Dél-Amerika szakértő úgy gondolja, hogy nem Donald Trumpék állnak az áramszünet mögött, már csak azért sem, mert Latin-Amerikában nem jelent jót, ha az Egyesült Államok nyíltan a hatalomra segíti az ellenzéket. Nőtt a betöltetlen álláshelyek száma az Európai Unióban. Az eurózónában és az unió egészében egyaránt 2,3 százalékra emelkedett a mutató a tavalyi negyedik negyedévben. Magyarországon 2,7 százalék volt az üresedési ráta, a Közép-Kelet európai régióban jelenleg Csehországban van a legnagyobb munkaerőhiány. Tovább nőtt a munkahelyi balesetek száma tavaly Magyarországon. A Pénzügyminisztérium munkavédelmi főosztályának adatai szerint már közelíti a 24 ezret a balesetek száma, ezek közül 78 volt halálos kimenetelű. A legtöbb szerencsétlenség a gépgyártás és az építőipar területén történt. Pénzügyi visszaélések történtek, ezért az állami vállalatok közül elsőként szigorít az online vásárlások menetén a Nemzeti Útdíjfiztetési Szolgáltató Zrt. Az útdíjfizető internetes felületein április elsejétől kétszintű ügyfélhitelesítés lép életbe az e-matricák vásárlásakor. A NÚSZ weboldalain tavaly 800 ezer tranzakciót hajtottak végre 60 milliárd forint értékben. A társaság vezérigazgatója elmondta, hogy bár népszerű az online vásárlás az autósok körében, még mindig a hagyományos benzinkutas vásárlás dominál. Várják Önöket a műsorvezetők, Nagy Károly és NESTA!

2019-03-19 06:35:00

Nagytotál Marosi Viktorral

Ma Kiss András újságíróval egy dán krimiről, A 64-es betegnaplóról beszélgetünk, amely a chr(39)60-as években, Dániában elkövetett kényszersterilizálásokról szól. Az eugenetika egy olyan áltudomány, amely az 1900-as évek elején az Egyesült Államokban ütötte fel a fejét és az emberi faj „elkorcsosulását” próbálták megakadályozni vele.

2019-03-19 11:05:00

Zenei válogatás

2019-03-19 12:05:00

Monitor

2019-03-19 13:05:00

Kultúr-Trend Magazin

2019-03-19 13:35:00

Zenei válogatás

2019-03-19 14:05:00

M2M Zóna

Narrowband IoT. Egy technológia, amely az egyszerűség kedvéért a 4G és az 5G között áll félúton. De majd kiderül, hogy ez sem teljesen igaz, de így legalább valamelyest érthetőbb a dolog. Ugyanakkor azt is eláruljuk, hogy a kommunikáció mindig gyorsabb mint egy adott technológia bevezetése. Mai vendégünk Szamosi Szabolcs a CASON Mérnöki Zrt. vezető fejlesztője. Tartsanak velünk!

2019-03-19 15:05:00

SAP-világ

Az SAP-világ a hazai SAP ökoszisztéma műsora. A kéthetente jelentkező adásban szó lesz mindarról, ami a legfontosabb az üzleti-informatikai közösség számára. A témák között a legújabb hírek, az innovációk ugyanúgy megjelennek, mint a hazai legjobb gyakorlatok, a digitális üzleti világ új trendjeinek bemutatása. A szakmai műsor az SAP Hungary együttműködésével valósul meg. A műsorvezető Érczfalvi András és Arató Márk. SAP-világ: kéthetente kedden a Monitor Délutánban fél 5 és 5 között. Kapcsolat: sapvilag@trendfm.hu Aktuális adásunk tartalmából: Közművek és digitalizáció: Seres János, az SAP közművekért felelős regionális üzletfejlesztési vezetője mutatja be e területet. Üzleti intelligencia a gyakorlatban: Takács Béla kalauzol e szoftvermegoldások birodalmába.

2019-03-19 16:35:00

A Nap Vendége

Klemensits Péter, a Pallas Athéné Innovációs és Geopolitikai Alapítvány és Kutatóintézet Szenior kutatója. A riporter Lakatos László.

2019-03-19 18:05:00

Trend Night Bukovszky Józseffel

A Trend FM különleges zenei válogatása minden nap, este hét és reggel hat óra között. Benne - a teljesség igénye nélkül - jazz, lounge, chill out, soul, blues, folk és világzene, úgy, ahogy máshol még nem hallotta!

2019-03-19 20:05:00

  • Magyar cég szolgálja ki a kazah tőzsdét

    A Magyar Nemzeti Bank többségi tulajdonában lévő KELER Csoportot (KELER Központi Értéktár és KELER KSZF) választotta az új kazah értéktőzsde, az Astana International Exchange (AIX), hogy tagjai számára úgynevezett post-trade szolgáltatásokat nyújtsanak. A kazah tőzsdei részvények elszámolásával és kiegyenlítésével kapcsolatos szolgáltatások teljes skáláját a KELER Csoport nyújtja a szabályozói jóváhagyásokat követően, várhatón idén ősztől.

Friss hírek