Rádióműsor
-
23:00
Trend Night Bukovszky Józseffel
A Trend FM különleges zenei válogatása minden nap, este hét és reggel hat óra között. Benne - a teljesség igénye nélkül - jazz, lounge, chill out, soul, blues, folk és világzene, úgy, ahogy máshol még nem hallotta!
-
05:35
Reggeli Monitor Szűcs Péterrel
Felügyeleti eljárás indulhat a Sparnál. Ugyanis az derült ki lapinformációk szerint, hogy az áruházlánc üllői raktárbázisán több targoncavezetőnek a garantált bérminimumnál kevesebb alapbért fizetett. A Spar Magyarország cáfolta a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetének állításait. Az áruházlánc megkeresésünkre elmondta, hogy a szakszervezet lejárató kampányba kezdett és azért fókuszálnak az üllői Logisztikai Központra, mert itt több mint ezer ember dolgozik egy helyen az egyébként 13 ezer főt foglalkoztató vállalatnál. Hosszú az út egy megállapodás aláírásáig – reagált az amerikai elnök és az észak koreai vezető találkozójára a Pallasz Athéné Innovációs és Geopolitikai Intézet senior kutatója. Donald Trump és Kim Dzsong Un találkozója megállapodás nélkül ért véget, Észak-Korea továbbra is tartózkodik a rakétakísérletektől, de a leszerelésről illetve a szankciók feloldásáról nem sikerült megegyezniük. Az eddig mért legmagasabb szintre emelkedett a beruházások volumene tavaly. A KSH 17 százalékos emelkedést mért éves szinten, mind 2018 egészében, mind pedig a negyedik negyedévben. Legnagyobb mértékben, 44 százalékkal a szállítás, raktározás beruházásainak volumene nőtt, a folytatódó útépítések következtében. Az ingatlanügyletek beruházási teljesítménye ugyancsak erőteljesen, több mint 20 százalékkal nőtt. Továbbra is az online felületeken költik el a legtöbb pénzt a magyarországi hirdetők- derül ki a Magyar Reklámszövetség 2018-as adataiból. Második helyen a televízió, harmadik helyen pedig a nyomtatott sajtó állnak. Összességében a piac értéke tavaly 260 milliárd forint közelébe emelkedett, ami hét százalék feletti növekedésnek felel meg. 2015 óta a legmagasabb GDP növekedést regisztrálták az Egyesült Államokban tavaly. Az Amerikai Kereskedelmi Minisztérium előzetes becslése szerint 2,9 százalékkal bővült a gazdaság éves alapon, a negyedik negyedévben viszont már lassult a dinamika és 2,6 százalékra esett vissza a mutató, szintén éves összevetésben. Ez javarészt a tengerentúli részleges kormányzati leállással magyarázható. Várja Önöket a műsorvezető, Szűcs Péter!
-
10:05
Soul History
Délelőtt 11.00 - 13.00-ig a SOUL History újabb Plus fejezetét Rota Francesco a következő SOUL History / VOLT Lokál – zenés Talk Show különkiadásra várva szerkeszti. A sorozat az Erzsébet téri Akvárium klubban rögzíti közönség előtt a májusban induló 4.évad nyitó fejezeteit a bakelitlemezek, különleges felvételek együtt hallgatásával, korabeli pillanatképek vetítésével és akusztikus mini koncertekkel. A következő különkiadás Vendégei: Balázs Fecó, Fischer László, Dorozsmai Péter és Fekete Tibor - Samu – azaz a teljes Korál tagság, Akik a mai műsorba is benéznek az állandó zenésztárs, Herrer Pállal és a Korál 40 Aréna élőfelvételeivel megalapozni a hangulatot jövő csütörtök estére! Ha pedig már itt vannak, a vadonatúj „Amikor vége az utolsó dalnak is…” dupla CD-ről 8 dalt le is forgatunk! A múlt heti Soul szívű gasztronómus, Lackó Timivel készült adás pedig az alábbi linken hallgatható vissza: https://www.mixcloud.com/Rota_Francesco/soul-history-plus-37adás-20190215-laczkó-timi-életműportré-juhász-mária-monszun-cafe-more/
-
12:00
-
12:35
-
13:35
-
14:05
Mozgásban Varjú Frigyessel
Minden valószínűség szerint átrendezheti a magyar autópiacot a Toyota legújabb lépése, melynek nyomán újra sorozatba vette a japán gyártó a néhány éve Európa számára ideiglenesen jegelt Corolla modell gyártását. A Corolla eddig is a világ legnagyobb darabszámban készült személyautó-modellje volt, s azzal, hogy a pár évre Európában helyettesítő Aurist most felváltja újra a Corolla, sőt mindjárt háromféle karosszériaváltozatban is megjelenik, igen széles vásárlói igényeket kielégíthet a Toyota a bátor lépéssel. Az autótörténeti pillanat, a háromféle Corolla, vagyis a sedán, a lépcsőshátú limuzin és a kombi változat újbóli piacra lépése önmagában is autópiaci mérföldkő, ám azzal, hogy mindjárt kétféle hibridhajtást is kínálnak a japánok a Corollához, egyelőre behozhatatlan előnyökkel járhat számukra. Varga Zsombor, a Toyota magyarországi kommunikációs menedzsere további érdekes információval érkezett a stúdiónkba. A legkisebb autópiaci szegmenset is elérte a városi egyterűek megjelenésének hulláma. Immár a világ legnagyobb autógyártója, a Volkswagen is jobbnak látta belépni erre a brutális ütemben fejlődő területre, megalkotva a legkisebb VW SUVOT, a T-Crosst. A Polonál alig valamivel hosszabb, letisztult formavilágú és minőségi belteret kapott crossover olyan sikermodelleket követ a piacon, amelyek egy-két lépcsővel fölötte már hosszú hónapok és évek óta sikert sikerre halmoznak. A zászlóshajó Touareg csak pár hónapja érkezett, de értékesítés szempontjából azonnal tarolt a felsőkategóriában, a középosztályos Tiguan és az egyel kisebb T-Rock pedig minden korábbi vásárlói sikeren túltett, amely egyes esetekben az akár egy éves gyártási várólistán is megmutatkozott. A most debütált T-Rock csak méretben tűnik kisebbnek testvéreinél, tudásban, minőségben bőven beleillik a vérvonalba. Nagy kérdés, hogy sikerül-e gyorsabban kielégíteni majd elegendő autóval az előjegyzésre jelentkező vásárlók gyorsan növekvő táborát. Dalnoki Balázs, a Volkswagen magyarországi márkaigazgatója a vendégünk.
-
15:05
-
17:05
A Nap Vendége
Zsótér Márton KPMG autóiparért felelős tanácsadója és Bakai Gergely Opel Magyarország ügyvezető igazgatója. A riporter Érczfalvi András.
-
18:05
Trend Night Bukovszky Józseffel
A Trend FM különleges zenei válogatása minden nap, este hét és reggel hat óra között. Benne - a teljesség igénye nélkül - jazz, lounge, chill out, soul, blues, folk és világzene, úgy, ahogy máshol még nem hallotta!
Trend Night Bukovszky Józseffel
A hét minden éjszakáján jelentkezik a Trend FM különleges zenei válogatása, a Trend Night. Bukovszky József zenei szerkesztő igazi különlegességeket mutat be itthonról és külföldről. Főszerepben a Trend FM kedvencei, nagyrészt olyan felvételekkel, amelyek nem forognak más hazai rádióban.
Trend Night Bukovszky Józseffel
A hét minden éjszakáján jelentkezik a Trend FM különleges zenei válogatása, a Trend Night. Bukovszky József zenei szerkesztő igazi különlegességeket mutat be itthonról és külföldről. Főszerepben a Trend FM kedvencei, nagyrészt olyan felvételekkel, amelyek nem forognak más hazai rádióban.
-
20 éve nyitotta meg kapuit a MÜPA, ma már ikonikus intézmény
Húszéves lett a Művészetek Palotája – az az intézmény, amely két évtized alatt nemcsak Budapest, hanem a nemzetközi kulturális élet egyik meghatározó találkozóhelyévé vált.
- 20 éve nyitotta meg kapuit a MÜPA, ma már ikonikus intézmény
- Ingatlanos vagy nepper? Hol húzódik a határ a szakma és a lehúzás között?
- Viccből komoly üzlet: hogyan lett a Dogecoinból globális brand?
- Újjászületik az M1-es: így halad minden idők legnagyobb autópálya-felújítása
- Agresszió és türelmetlenség: a közlekedési kultúra és a biztonság kéz a kézben jár
- Megtorpantak az albérletárak Budapesten: január óta nem volt ilyen alacsony az átlagár
- Hogyan szerezzünk pénzt egy művészeti produkcióhoz?
- Akár rekordprofitot is hozhat a magyar gyorsjelentési szezon
- Félelem és veszélyes üzem az utakon: hogyan vezethetünk biztonságosan?
- Az elektromos autóknál télen az akkumulátor-kapacitás a kulcs
- Száz éve a sport szolgálatában – jubileum a Testnevelési Egyetemen
- Új Sziget, új korszak: pénteken indul a jegyértékesítés
- Halálos kór a szőlősorok között – Veszélyben a magyar borászat
- Csalások, rémhírek, fogyasztói jogok: biztonságos-e az online vásárlás?
- Új időszámítás jön a horvát autópályákon, megszűnnek a fizetőkapuk
- Nyolc éve nem adtak át olyan kevés lakást, mint idén
- Elektromos autóval a hidegben – Csak így indulj el az őszi-téli időszakban!
- A délkelet-ázsiai „kistigrisek” egyensúlyoznak Kína és Amerika között
- „A családközpontú ellátás és a betegbiztonság a szülészet alapja”
- Tőzsde, blokklánc és kriptodeviza – A legnagyobb 10 között a Binance
- Újratárgyalják a hároméves béralkut
- Eljött a teqball végórája?
- Lőttek az év végi hajrának – a feldolgozóipar is fékezi a gazdasági teljesítményt
- Visszaesett az új lakások száma, de megugrott az építési kedv
- Mit tud a Bitget a világ első univerzális tőzsdéjeként?
- Ételfutárok rontják a közlekedési morált, vagy a közlekedést kell hozzájuk igazítani?
- Zártkert-átminősítési cunami várható
- Bírságolhatják a hiányos weboldalakat – erre kell figyelni a cégeknek
- Trump bekeményít, Magyarország is célkeresztben az orosz olaj miatt
- Új korszak az akkumulátor-kutatásban – Világszínvonalú tesztlabor épül Magyarországon
- Fellendülésről szó sincs, kettős trendbe illeszkednek az ipari termelői árak
- Végh Richárd lett a KAVOSZ Zrt. új vezérigazgatója
- Újabb rekordok: ismét nagyot ment a BUX index
- Veszélyben a magyar krumpli?
- Sikeresen szerepelt energetikai, védelmi és űripari auditokon a Navigator Csoport
- Rollerforradalom vagy káosz? Kicsi kerék, nagy sebesség – és még nagyobb kockázat
Friss hírek
-
20 éve nyitotta meg kapuit a MÜPA, ma már ikonikus intézmény
Húszéves lett a Művészetek Palotája – az az intézmény, amely két évtized alatt nemcsak Budapest, hanem a nemzetközi kulturális élet egyik meghatározó találkozóhelyévé vált. -
Ingatlanos vagy nepper? Hol húzódik a határ a szakma és a lehúzás között?
Mind többen tekintik könnyű kenyérkereseti forrásnak, pedig az ingatlanközvetítés nem könnyű mesterség. -
Viccből komoly üzlet: hogyan lett a Dogecoinból globális brand?
A kriptovilág első mémcoinja a top 10-ben! Indulásakor a Dogecoin semmilyen újítást, semmilyen technológiai fejlesztést nem mutatott fel. -
Újjászületik az M1-es: így halad minden idők legnagyobb autópálya-felújítása
Elindult az M1-es autópálya felújítása, bővítése. Más autópályákon is számíthatunk terelésekre, munkavégzésre, ráadásul jönnek a karácsonyi torlódások, akár órákig tartó várakozás, dugó, baleset. -
Agresszió és türelmetlenség: a közlekedési kultúra és a biztonság kéz a kézben jár
Hogy függ össze a közlekedési kultúra és a közlekedésbiztonság? Hogyan javítható bármelyik?