Rádióműsor
-
23:00
Trend Night Bukovszky Józseffel
A Trend FM különleges zenei válogatása minden nap, este hét és reggel hat óra között. Benne - a teljesség igénye nélkül - jazz, lounge, chill out, soul, blues, folk és világzene, úgy, ahogy máshol még nem hallotta!
-
05:35
Reggeli Monitor Szűcs Péterrel
A tavalyi évhez képest februárban ismét csökkent a GKI konjunktúraindexe. Az üzleti kilátások egy egész ponttal romlottak, a fogyasztói várakozások viszont némiképp javultak januárhoz viszonyítva. Az építőiparban továbbra is nagy az optimizmus, az iparban viszont, főként az exportmegrendelések visszaesése kapcsán nagyobb lett a bizonytalanság. Fontos határidő közeleg az autósok számára. Március elsejéig ugyanis az év végi évfordulós kötelező biztosítással rendelkezőknek is be kell fizetniük az első részletet. Ennek elmulasztása késedelmi díjfizetési kötelezettséget, és fedezetlenséget vonhat maga után –mondta a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége gépjármű szekciójának elnöke. Csökkent az okostelefonok iránti kereslet az egy évvel korábbihoz képest, ugyanakkor nőtt az eladásból származó bevétel. A nürnbergi GfK piackutató cég számításai szerint tavaly több mint 1,4 milliárd okostelefont adtak el a világon, ami 3 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál. Viszont az eszközök értékesítéséből származó bevétel 5 százalékkal, 522 milliárd dollárra nőtt. A cégek ötöde szerint lehetetlen megfelelni a tavaly májustól érvényes GDPR szabályozás minden elemének- derül ki az EY nemzetközi kutatásából. A megkérdezett szakemberek háromnegyede ugyanakkor tisztában van azzal, hogy komoly erőforrásokat kell megmozgatniuk a szabályozás betartása érdekében. Egyre több megrendelést kell visszamondani a munkaerőhiány miatt, hogy időben készüljön el az építkezés- mondta a Merkbau Kft. ügyvezetője. A dél-alföldi vállalat szomszédos országokból hozott munkaerővel, elsősorban Kárpátaljai kettős állampolgárokkal próbálja orvosolni a létszámhiányt, és néhány éven belül a robotok beépítése is terítékre kerül. A szakértő szerint a gondok azért ütköznek ki elsősorban, mert a mostani nagymértékű növekedéshez nincs hozzászokva az ágazat. Várják Önöket a műsorvezetők, Szűcs Péter és Nesta!
-
10:05
-
12:05
-
12:35
-
14:05
M2M Zóna
Itt a tavasz, legalábbis reméljük. :) Egyre több gépet látunk a földeken, de nemcsak az időjárás miatt. A digitalizáció az agráriumot is elérte, ez abból is látszik, hogy egyre többen használnak modern eszközöket. Nem véletlen, hogy rengeteg érdeklődő vett részt a PREGA konferencián, amely a mezőgazdaság digitális átállásáról szólt. Műsorunk vendége Varga Péter, az IVSZ agrárinformatikai munkacsoportjának vezetője, a Digitális Jólét Program szakértője. Tartsanak velünk!
-
14:35
-
15:05
-
17:05
A Nap Vendége
Szabó Barnabás, a Külügyi és Külgazdasági Intézet kutatója. A riporter Lakatos László.
-
18:05
-
19:05
Trend Night Bukovszky Józseffel
A Trend FM különleges zenei válogatása minden nap, este hét és reggel hat óra között. Benne - a teljesség igénye nélkül - jazz, lounge, chill out, soul, blues, folk és világzene, úgy, ahogy máshol még nem hallotta!
Trend Night Bukovszky Józseffel
A hét minden éjszakáján jelentkezik a Trend FM különleges zenei válogatása, a Trend Night. Bukovszky József zenei szerkesztő igazi különlegességeket mutat be itthonról és külföldről. Főszerepben a Trend FM kedvencei, nagyrészt olyan felvételekkel, amelyek nem forognak más hazai rádióban.
Reggeli Monitor Nagy Károllyal
Az utolsó órákban elfogadták a 2. félév számait a fővárosi önkormányzati képviselők, így lesz költségvetése Budapestnek. A Reggeli monitorban a részletekről is beszámolunk, mint ahogy arról is, hogy jelentősen visszaesett a flottapiac Magyarországon, de szó lesz arról is, hogy a nyári szezon alatt realizálódik a mintegy 120 milliárdos hazai játékpiac éves forgalmának ötöde. Martin Kovács Miklós beszél majd a Donald Trump elnökségét meghatározó, a maratoni vita után, a Szenátusban alelnöki vokssal elfogadott költségvetési törvényről, és egy gigantikus, 15 milliárd dollárra rúgó egészségügyi csalássorozat leleplezéséről. A Erste elemzői a magyar makroadatok mellett az EKB kamatpolitikájáról is szót ejtenek és az XTB munkatársával nyitja a tőzsdét a műsorvezető, Nagy Károly.
Trend Night Bukovszky Józseffel
A hét minden éjszakáján jelentkezik a Trend FM különleges zenei válogatása, a Trend Night. Bukovszky József zenei szerkesztő igazi különlegességeket mutat be itthonról és külföldről. Főszerepben a Trend FM kedvencei, nagyrészt olyan felvételekkel, amelyek nem forognak más hazai rádióban.
-
Kiss Ambrus: Nem attól lesz fenntartható a fővárosi büdzsé, ha a 134-es busz kevesebbet jár
Még soha nem volt olyan, hogy Budapest költségvetését év közben újra meg kellett szavazni, most ez is megtörtént. Az utolsó órákban elfogadták a második félév számait a fővárosi önkormányzati képviselők. Hitelek és áthidaló kölcsönök árán, de szeptemberig van mozgástere a fővárosnak.
- Kiss Ambrus: Nem attól lesz fenntartható a fővárosi büdzsé, ha a 134-es busz kevesebbet jár
- Ismét csúcsokra tört a BUX - Erősödő indexek és új kibocsátások a BÉT-en
- Új vezető a Merkantil Bank élén
- Tömeges elbocsátások: ezúttal Gyöngyöstarjánban küldenek el 165 embert
- A hazai innováció katalizátora a NIÜ
- Bukott banki applikációk és eltűnt milliárdok
- Ez is a soproni sör titka
- Mini otthon, maxi ár – Hódítanak a minilakások Budapesten
- Magyar származású a Bitcoin alapítója?
- A magasabb családi kedvezmény a lakásvásárlásnál is előnyt jelenthet
- Ma folytatódik a Dunaferr dolgozóinak a tömeges elküldése
- Nyílt kártyákkal játszik Trump, de jöhetnek még meglepetések
- Eddig verseny tárgya volt, most már csak a törvény ösztönzi a zöldítést
- Újraindul a startupperek és kutatók Gyorsítósáv pályázata
- Legalább 3 órával korábban ajánlott a reptérre érkezni a nyári csúcsszezonban
- A mezőgazdaságban volt a legnagyobb drágulás, ami tovább ronthatja az inflációt
- Eddig nem látott méretű tüntetés Szerbiában - így látja a szakértő
- Korábban jön a hazai dinnyeszezon
- NATO-csúcs: mekkora ára lesz az 5%-os ígéretnek?
- Maradt fantázia a budapesti új lakásokban: borítékolható a további áremelkedés
- 13 nyári élmény, amit nem találsz meg minden útikönyvben
- Újabb fronton indulhat a harc – Jöhet a vámháború a következő felvonása
- Tanácsadás 2.0: AI, LegalTech és az ügyvédi kompetencia határai
- Tragédiához vezethet a türelmetlenség az utakon
- Hipnotikus, balettszerű mozdulatok 30 méter magasban a Szigeten
- Se nem vidéki, se nem városi – se nem alter, se nem metál? Czutor Zoltánt kérdeztük
- Újabb veszély: kell-e félni a sertéspestistől?
- Megnyílik Budapest legnagyobb LEGO üzlete a Westendben
- Több százezer vállalkozás érintett – Júliustól jön a kötelező e-számlázás!
- Megfejtettük, ki Satoshi Nakamoto?
- Így támogatja a Rail Cargo Hungaria a MOL Tisza Site vasúti logisztikáját
- Tragédiával végződött a kirándulás – Ha megmar a vipera, fényképezd le!
- Három a magyar igazság: a Liverpool újabb magyar játékossal erősíthet
- Ingyen is vehetünk fel készpénzt külföldön?
- Jól jön, ha kinyílik a külföldi turisták pénztárcája
- Bejelentkezett a világűrből Kapu Tibor
- Ez is kell a tökéletes hamburgerhez! Így pörög a gyorséttermi logisztika
- Sikeres kilövés, kezdetét vette Kapu Tibor küldetése
Friss hírek
-
Kiss Ambrus: Nem attól lesz fenntartható a fővárosi büdzsé, ha a 134-es busz kevesebbet jár
Még soha nem volt olyan, hogy Budapest költségvetését év közben újra meg kellett szavazni, most ez is megtörtént. Az utolsó órákban elfogadták a második félév számait a fővárosi önkormányzati képviselők. Hitelek és áthidaló kölcsönök árán, de szeptemberig van mozgástere a fővárosnak. -
Ismét csúcsokra tört a BUX - Erősödő indexek és új kibocsátások a BÉT-en
Júniusban pozitív hangulat jellemezte a globális tőkepiacokat, amit az amerikai gazdaság erős teljesítménye és a mérséklődő kereskedelmi viták is elősegítettek. Ugyanakkor a geopolitikai kockázatok bizonytalanságot keltettek a befektetői hangulatban. -
Új vezető a Merkantil Bank élén
Júliustól Fatér Gyula tölti be a társaság elnök-vezérigazgatói pozícióját. Az új vezető a nyugdíjba vonuló Dr. Utassy Lászlótól veszi át a pénzintézet irányítását. -
Tömeges elbocsátások: ezúttal Gyöngyöstarjánban küldenek el 165 embert
A gyöngyösi és gyöngyöstarjáni telephelyű G.G. Space Kft. valamennyi dolgozóját elbocsátják. A tömeges létszámleépítés hírét megerősítette a cég. -
A hazai innováció katalizátora a NIÜ
Hogyan kerülhet Magyarország 2040-re a világ vezető innovátor országai közé?