1. 23:00

    GR Night Bukovszky Józseffel

    A Gazdasági Rádió különleges zenei válogatása minden nap, este hét és reggel hat óra között. Benne - a teljesség igénye nélkül - jazz, lounge, chill out, soul, blues, folk és világzene, úgy, ahogy máshol még nem hallotta!

  2. 05:37

    Reggeli Monitor Nagy Károllyal

    A 2 százalékos szint körül lehetett a magyar államháztartás hiányának szintje 2015-ben – jelentette be a nemzetgazdasági miniszter. Varga Mihály hozzátette: tavaly tovább csökkent, és már a 76%-os szint alá került az államadóssági ráta, míg a bruttó hazai össztermék akár 2,9 százalékkal is bővülhetett 2015-ben. Tovább csökkentek a termelői árak tavaly novemberben a Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint, éves összevetésben 0,8 százalékkal mérséklődtek. A belföldi értékesítési árak 3,1 százalékkal voltak alacsonyabbak, az export ugyanakkor fél százalékkal erősödött novemberben. A devizahitelekhez hasonló szabályozási folyamat indult el a biztosítások esetében is – jelentette ki Binder István, a Magyar Nemzeti Bank felügyeleti szóvivője. Hozzátette: a közvetítőknek igényfelmérőt kell kitöltenie a szerződőkkel. Az MNB márciustól rendeletben szabályozza a biztosítókat az új törvény alapján. 563 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma 2010 óta - mondta Nap vendége című műsorunkban a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért felelős államtitkára. Cseresnyés Péter hozzáfűzte: az elsődleges munkaerőpiacon 51 ezerrel dolgoznak többen, mint tavaly ilyenkor. A munkanélküliségi ráta 6,2 százalék. A hidrogénbomba kísérleti robbantása után sem változik érdemben Phenjan politikája – értékelte a kialakult helyzetet az ELTE Korea tanszékének vezetője. Csoma Mózes azt mondta: Észak-Korea lépése váratlan volt, mert Kim Dzsongun újévi beszédekor is nyitottnak mutatkozott retorikájában a tárgyalásokra. Nagy pofont kapott az Apple árfolyama, miután egy lapértesülés szerint a vállalat 30 százalékkal vágja majd vissza az iPhone gyártását az első negyedévben. A kötőfékre azért van szükség, mivel világszerte nagyobb készletek halmozódtak fel az új készülékekből, az erős dollár pedig tovább rontja a keresletet a KBC Equitas elemzője, Cinkotai Norbert szerint. Harminc év után ismét Budapesten lép színpadra Plácido Domingo: a világhírű spanyol operaénekest az Operaház Shakespeare Estjén láthatja és hallhatja majd a közönség. Az angol drámaíró halálának 400. évfordulójára rendezett eseményen a különleges előadások mellett korhű jelmezek, a legszebb tánctermek és jótékonysági aukció várja majd a látogatókat. Ezekkel és más témákkal is foglalkozik a csütörtöki Reggeli Monitor. Műsorvezető: Nagy Károly.

  3. 12:05
  4. 12:36
  5. 13:35
  6. 14:05
  7. 15:05
  8. 15:36
  9. 16:10
  10. 17:05

    A Nap Vendége

    Palócz Éva, a Kopint-Tárki Konjunktúrakutató Zrt. vezérigazgatója. A riporter Emőd Pál.

  11. 18:06

    GR Night Bukovszky Józseffel

    A Gazdasági Rádió különleges zenei válogatása minden nap, este hét és reggel hat óra között. Benne - a teljesség igénye nélkül - jazz, lounge, chill out, soul, blues, folk és világzene, úgy, ahogy máshol még nem hallotta!

Trend Night Bukovszky Józseffel

A hét minden éjszakáján jelentkezik a Trend FM különleges zenei válogatása, a Trend Night. Bukovszky József zenei szerkesztő igazi különlegességeket mutat be itthonról és külföldről. Főszerepben a Trend FM kedvencei, nagyrészt olyan felvételekkel, amelyek nem forognak más hazai rádióban.

2025-07-10 00:05:00

Reggeli Monitor Németh Lászlóval

Érdemes vigyázni, mert felforgatta a magyar kriptopiacot több speciális szabályozás. Továbbra sem világos, hogy minek kéne idehaza teljesen megfelelni, az úgynevezett validátorok megjelenésével a hazai kriptopiacon, de az ígéretek szerint ezt hamarosan tisztázza majd rendeleteivel a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága. Közben egy úgynevezett uniós, MIKA-szabályozásnak is eleget kéne tenni, de ez független a magyar törvénykezéstől. A magyar felhasználók nem valószínű, hogy Baracskán kötnek ki, ha jóhiszeműen kereskednek, ezt mondta a Trend FM által megkérdezett szakértő. A Reggeli Monitorban megünnepeljük, hogy történelmi csúcson, 100 ezer pont felett zárt a BUX. Beszélünk majd a 3 százalékos kamatozású lakáshitel piaci hatásairól is, de megemlékezünk Donald Trump vámháborújának legújabb fejezeteiről is, mint ahogy nem feledkezünk el arról sem, hogy bár jól állunk, van még hova fejlődni digitálisan, idehaza. Várja Önöket a Reggeli Monitor különleges névnapokról mindig megemlékező házigazdája, Németh László.

2025-07-10 06:35:00

Egészségkód

2025-07-10 11:05:00

Monitor

2025-07-10 13:05:00

Kultúr-Trend Magazin

2025-07-10 13:35:00

Reggeli Monitor extra

2025-07-10 14:05:00

Egyéletem

2025-07-10 14:05:00

Zenei válogatás

2025-07-10 14:35:00

iFater

2025-07-10 15:05:00

A Nap Vendége

Jójárt Krisztián, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Oroszországgal foglalkozó munkatársa. A műsorvezető Nagy Károly.

2025-07-10 18:05:00

Trend Night Bukovszky Józseffel

A hét minden éjszakáján jelentkezik a Trend FM különleges zenei válogatása, a Trend Night. Bukovszky József zenei szerkesztő igazi különlegességeket mutat be itthonról és külföldről. Főszerepben a Trend FM kedvencei, nagyrészt olyan felvételekkel, amelyek nem forognak más hazai rádióban.

2025-07-10 19:05:00

Friss hírek