A kínai részvények az amerikai vámok ellenére tovább növelték árfolyamukat, a Shanghai Composite 0,8%-kal, a CSI 300 pedig 1%-kal emelkedett, a DeepSeek fejlesztéseit követő mesterséges intelligencia optimizmusának köszönhetően. A Hang Seng Tech Index közel 3%-ot emelkedett, és ezzel bikapiaci területre lépett. A Xiaomi 6%-kal ugrott rekordmagasra, míg a Lenovo 7,5%-kal erősödött.
A legtöbb más ázsiai piac esett, a japán Nikkei 0,5%-ot, az indonéz JCI 1,7%-ot, a thaiföldi SET pedig 1,9%-ot veszített. A gyengülés a Trump kereskedelempolitikája körüli folyamatos bizonytalanság közepette következett be, bár az ausztrál ASX 200 0,4%-os emelkedéssel ellenkezett a trenddel.
A BYD részvényei rekordmagasságok közelébe emelkedtek a február 10-re tervezett autonóm járműstratégiai bejelentése előtt. A vállalat hongkongi részvényei 4,8%-kal 332,40 HK$-ra emelkedtek, míg a shenzeni tőzsdei jegyzés közel 5%-kal, és mindkettő 20% feletti emelkedést mutatott a héten.
Az RBI 2020 óta először csökkentette a kamatlábat, 25 bázisponttal 6,25%-ra csökkentve a repókamatlábat az új kormányzó, Sanjay Malhotra vezetésével. A központi bank semleges álláspontot tartott fenn, és a készpénztartalékrátát változatlanul 4%-on tartotta. A 25. pénzügyi évre vonatkozó növekedési előrejelzést 6,4%-ban erősítették meg, az infláció várhatóan átlagosan 4,8% lesz.
Az olajárak stabilizálódtak az ázsiai kereskedésben, de továbbra is a harmadik heti csökkenés irányába haladnak. A Brent 74,67 dolláron, a WTI pedig 70,92 dolláron tartotta magát, amire nyomást gyakorolt Trump ígérete az amerikai termelés növelésére és a túlkínálattal kapcsolatos aggodalmak a vártnál nagyobb amerikai készletfelhalmozódást követően.
A jen kilenc hetes csúcsra erősödött a dollárral szemben, miután a BOJ sólyomhangú megjegyzéseket tett, Tamura igazgatótanácsi tag szerint a kamatlábaknak legalább 1%-ot kell elérniük a 2025-ös pénzügyi év végén. A piacok az amerikai nem mezőgazdasági foglalkoztatottak adataira várnak, amelyek várhatóan 170 000 új munkahelyet jelentenek januárban.
Az IMF figyelmeztette Japánt, hogy haladéktalanul foglalkozzon a költségvetés egészségével, a természeti katasztrófák növekvő kockázatára és a társadalombiztosítási költségek emelkedésére hivatkozva. A szervezet előrejelzése szerint Japán államadóssága idén eléri a GDP 232,7%-át, és az elsődleges hiány kismértékű, 2,2%-ra történő bővülésére számít.
Az amerikai határidős részvények nagyrészt változatlanul álltak az ázsiai kereskedésben, mivel a befektetők a kulcsfontosságú foglalkoztatási jelentést várják. Bessent pénzügyminiszter megerősítette az erős dollárpolitika támogatását, és jelezte, hogy nem változtat az adósságkibocsátási terveken.
A Gazdasági Naptár mai napra szóló pontjait ITT tekinthetik meg.