A Masterplast nagyságrendileg 8-10 milliárd forint közötti összegben tervezett forrást bevonni a lakossági és az intézményi befektetőktől 2 millió, de túljegyzés esetén maximum 2,3 millió darab új részvény értékesítésével. Végül csaknem 30 százalékos túljegyzés mellett, több mint 10,6 milliárd forint összegű jegyzési ajánlat érkezett a meghirdetett ársávban.
A lakosság számára maximum 375 ezer darab újonnan kibocsátandó részvényt ajánlottak fel. A 10 napos jegyzési időszak alatt több mint 660 ezer darab, a 4400 forintos maximális áron számolva több mint 2,9 milliárd forintot meghaladó összegű igényt adott le a mintegy 1200 lakossági befektető.
Az intézményi befektetők számára október 10-én nyílt meg a jegyzési időszak és október 14-én zárult. Ez idő alatt több mint 7,7 milliárd forint értékű részvényjegyzési igényt adtak le.
A társaság igazgatótanácsa a két főtulajdonos 50%+1 szavazati arányának megtartása mellett 2.249.352 darab új részvény kibocsátásról döntött. A kibocsátási ár a beérkezett intézményi ajánlatok alapján minden befektető számára egységesen 4100 forintban került meghatározásra.
Ezek alapján 9,22 milliárd forint értékű tőkeemelést hajtottak végre, amiből a lakosság 2,27 milliárd, az intézményi befektetők csaknem 6,95 milliárd forint értékben jutnak új részvényekhez. A beérkezett ajánlatok hozzávetőleg 30 százalékkal haladták meg a felkínált mennyiséget, melyből 12,5%-os túljegyzést fogadott el az igazgatótanács.
„Nagyon erőteljes visszajelzést adott a piac a vállalat fejlődési stratégiájára és üzleti víziójára. A rendkívül viharos tőkepiaci környezetben is bizalmat kapott a Masterplast-sztori, ami nagyon értékes számunkra, kifejezi az első 25 évben megtett út értékét és nagyon pozitív támogatást ad a folytatáshoz. Az épületek energiahatékonyságának javítása és karbonkibocsátásának csökkentése stratégiai jelentőségűvé emelte a hőszigetelés szerepét. A fenntartható jövő elérése a hőszigeteléssel kezdődik, amiben vezető szerepre törekszünk. A következőkben a stratégiai terveink megvalósítására és az üzleti eredmények szállítására fókuszálunk, amely biztosítja a hosszú távú értékteremtés alapjait" – mondta Tibor Dávid, a Masterplast elnöke.
„A Masterplast kiemelkedően sikeres nyilvános tőkeemelése bizonyítja, hogy az erős fundamentumokon alapuló vállalati stratégia és üzleti működés még a nehéz piaci körülmények között is jelentős befektetői érdeklődésre tart számot a lakosság és az intézmények körében egyaránt. A sikerhez érdemben hozzájárultak az OTP Bank felkészült pénzügyi szakemberei és az innovatív, jól működő digitális rendszerei" – foglalta össze Kazár András, a pénzintézet tőkepiaci kibocsátási területének vezetője.
A 4400 forintos maximális és a 4100 forintos végleges ár különbözete a lakossági befektetők részére a jegyzési eljárás lezártát követő hét napon belül visszatérítésre kerül a forgalmazónál vezetett fizetési számlára.
Az új részvények BÉT-re történő bevezetése várhatóan 2022. november 2-án történik meg. |