A hazai piaci szereplők az előző év azonos időszakához képest 8,1 százalékos díjemelkedéssel tudták volna ellensúlyozni költségeiknek növekedését. Ennek ellenére a díjszint 2,2 százalékkal csökkent, így a közúti cégek jó része már veszteséget termelt 2023 harmadik negyedévében.

A DigiLog Consulting ügyvezetője szerint a fuvarozók nehéz gazdasági helyzete jövőre sem biztos, hogy javulni fog. Ugyanis akár 40-50 százalékos emelkedés várható a hazai használatarányos útdíj esetében, amellett, hogy a gázolaj jövedéki adója is nő. Lajkó Ferencet Érczfalvi András kérdezte a Logisztika Hetén.

További részletekről hallgassa meg Nap Vendége műsorunkat, amelyben Lajkó Ferenc és Böröndy Levente, a Waberer’s International Zrt. nemzetközi operációs igazgatója beszélt a jelenlegi trendekről, várakozásokról.