Összességében még így is nehéz évet zárhat a magyar turizmus, és igencsak kétséges, hogy mikor éledhet újjá a fővárosi vendéglátás. A Nap Vendége beszélgetésben szó esett arról is, hogy továbbra is zászlóshajója a hazai turisztikai szektornak a Széchenyi Pihenőkártyákhoz kapcsolódó költés. Princzinger Péterrel, a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány elnökével Mezei Dániel beszélgetett. A teljes interjút itt, a Reggeli Monitorban elhangzott részletet pedig itt hallgathatja meg.

Júliusban a kereskedelmi szálláshelyeken a belföldi vendégek által eltöltött vendégéjszakák száma 18,1 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest, a külföldi vendégek által eltöltött éjszakáké 74,9 százalékkal esett vissza a koronavírus-járvány hatására. Az eltöltött összes vendégéjszaka 42,3 százalékkal kevesebb volt, mint tavaly júliusban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal.

A korlátozások május végi feloldását követően a belföldivendég-forgalom júniusban kezdődött dinamikus növekedése júliusban is folytatódott, a vendégéjszakák száma a háromszorosára nőtt az előző hónaphoz viszonyítva, 672 ezerről 2,108 millióra, ami tavaly augusztus óta a legmagasabb szám. Az összes vendégéjszaka 82 százalékát a belföldi vendégek töltötték el. A belföldi vendégek tízből 6 éjszakát szállodákban töltöttek, ahol a csökkenés mértéke 8,6 százalékos volt. A panziók a szállodákkal ellentétben 2,5 százalékkal több éjszakát regisztráltak mint tavaly júliusban - közölte a KSH.

A kereskedelmi szálláshelyek összes bruttó árbevétele 40,6 százalékkal csökkent, 37,503 milliárd forintot tett ki. Ezen belül a szállásdíj-bevétel 42,4 százalékkal 23,247 milliárdra, a vendéglátásból származó bevétel 40,1 százalékkal 8,135 milliárd forintra esett vissza. Az év első hét hónapjában a kereskedelmi szálláshelyek 55,9 százalékkal kevesebb, összesen 7,765 millió vendégéjszakát regisztráltak. A külföldi vendégek 68,3 a belföldiek 44,1 százalékkal kevesebb (2,738, illetve 5,027 millió) vendégéjszakát töltöttek a szálláshelyeken. Az összes bruttó árbevétel folyó áron 54,9 százalékkal csökkent és 137 milliárd forintot tett ki.