• A piaci várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal 4,50 százalékra emelte alapkamatát a Bank of England. A mostani kamatemelés a tizenkettedik volt azóta, hogy a brit központi bank 2021 decemberében, 0,10 százalékos mélységi kamatrekordról indulva elkezdte jelenlegi szigorítási ciklusát.

  • Kínában a fogyasztói árak éves emelkedésének mértéke áprilisban 0,1 százalékra csökkent az előző havi 0,7 százalékról. Elemzők 0,4 százalékos inflációt vártak áprilisra. Ez az adat a legalacsonyabb a 2021. februári defláció óta.
  • Az amerikai munkaügyi minisztérium statisztikai intézete, a U.S. Bureau of Labor Statistics csütörtökön azt közölte, hogy áprilisban 0,2 százalékkal emelkedett a termelőiár-index szezonális kiigazítással a márciusban regisztrált 0,4 százalékos csökkenés után. A piacok 0,3 százalékos havi növekedést vártak áprilisra.
  • A márciusi 5 százalékról 4,9 százalékra csökkent az amerikai infláció, ami minimális meglepetést okozott, hiszen az elemzők stagnálást vártak előzetesen. Ahhoz azonban valószínűleg kevés lesz az adat, hogy érdemben átírja a Fed kamatemelési forgatókönyveit.
370 alatt is járt a héten a forint

372 környékén indította a hetet az EUR/HUF árfolyam. A hét közepén érkezett gazdasági hírek hatására erősödött egészen 369-ig, azonban péntekre visszaesett a hét eleji szintre. Jelenleg 371 környékén mozognak a jegyzések.

Az USD/HUF szerdáig folyamatosan erősödött, azonban csütörtökön visszaesett a hét eleji szint alá. Pénteken 341 körüli szintek láthatók.

A dollár viszont erősödött a héten az euróhoz képest. Az EUR/USD árfolyam jegyzései péntek délelőtt 1,090 környékén mozognak.

Nőtt az ipari termelés, azonban még így is jócskán elmarad a tavalyi évtől

Az előzetes adatokkal megegyező mértékben, 0,2 százalékkal emelkedett az ipari termelés volumene márciusban az előző hónaphoz képest. A szerény növekedés nem kompenzálja a megelőző hónapok esését, ezért az ipari termelés az egy évvel korábbihoz képest 4,1%-kal gyengébben teljesített a tavasz elején.

Ráadásul az első negyedév összteljesítménye elmarad az előző negyedévitől és az egy évvel korábbitól is, ezért a GDP-növekedéshez való hozzájárulása valószínűleg negatív volt.