● Az ázsiai-csendes-óceáni indexek vegyesen mozogtak a szerdai szeánsz során, tekintettel a kínai gazdaságot övező tartós bizonytalanságra. A japán Nikkei közel 0,85%-kal, az ausztrál S&P/ASX 200 0,42%-kal a tegnapi záróárak felett kereskedett, az indiai Nifty 50 pedig közel 0,25%-kal emelkedett. Az APAC-piacok csökkenését jelenleg a Hang Seng index vezeti (-1,17%).

● A tegnapi Wall Street-i kereskedést a Russell 2000 index emelkedése uralta, amely a regionális amerikai bankokra épülő ETF-ekbe történő tőkebeáramlásból profitált.

● A DAX és az S&P 500 indexek határidős ügyletei a szeánsz kissé magasabb nyitására utaltak az európai és az amerikai piacokon.

● A dollárindex megállította a közelmúltbeli csökkenő lendületét, mindazonáltal továbbra is a 100-as lélektani határ alatt marad. Az EURUSD devizapár az 1,12-es ellenállás felett kereskedik, a JPY esetében jelenleg gyengeség tapasztalható, az USDJPY devizapár ismét a 139-es zóna felett tartózkodik.

● A mai szeánsz legfontosabb témái közé tartozik a brit inflációs adat, az eurózóna inflációja, valamint a Tesla, a Netflix, az IBM és a Goldman Sachs negyedéves eredményei.

● Az ASML 4,5 milliárd eurós Q2 2023-as megrendelésről számolt be a 3,98 milliárd eurós várakozásokkal szemben. Továbbá a nettó árbevétel is pozitív meglepetést okozott, 6,9 milliárd eurót tett ki (várakozás: 6,69 milliárd euró).

● A vállalat bruttó árrése 51,3%-ra nőtt (várt 50,6%). A cég megemelte a 2023-ra vonatkozó eredményprognózisát. A vezérigazgató hozzátette, hogy az USA által bevezetett félvezető-kereskedelmi szabályozás nem befolyásolja a vállalat eredményeit.

● A Nissan és a Renault várhatóan napokon belül bejelenti új szövetségi megállapodását.

● A kínai ipari minisztérium szerint az iparág stagnál az elégtelen kereslet és a csökkenő bevételek közepette.

● Az új-zélandi inflációs adatok meghaladták a várakozásokat, a Forex piacán azonban nem változtak az RBNZ következő kamatemelésével kapcsolatos előrejelzések. Az NZDUSD pár törölte a korai rallyt.

● A Credit Suisse 4700 pontra emelte az S&P 500-as indexre vonatkozó év végi előrejelzését a korábbi 4050 pontról.

● A Citi globális nyersanyagpiaci elemzési vezetője az olajat a 70-90 dolláros sávban látja.

● A magán olajpiaci kutatás (API) adatai a vártnál kisebb olajkészlet-növekedést mutatnak.

● A kriptopénzek piacán javul a hangulat. A Bitcoin 1%-kal, az Ethereum 0,9%-kal, a Cardano pedig 4,5%-kal kerül feljebb.

● A nemesfémek kissé megállítják a tegnapi emelkedő hullámot. Az arany jelenleg 0,1%-ot veszít és az 1976 dolláros szintet teszteli, míg az ezüst 0,5%-ot von le és a 25 dolláros zónában tartja magát.

A devizapiaci hőtérkép az egyes devizapárok jelenlegi volatilitását mutatja. Forrás: xStation 5

A Gazdasági Naptár mai napra szóló pontjait ITT tekinthetik meg.