- Az ázsiai-csendes-óceáni indexek vegyesen mozogtak a szerdai szeánsz során, az Egyesült Államokban ma megjelenő fontos CPI-inflációs jelentésből eredő bizonytalanság hatott rájuk.
- A japán Nikkei közel 0,65%-ot veszített, az ausztrál S&P/ASX 200 0,38%-kal a tegnapi záróár felett kereskedett, az indiai Nifty 50 pedig közel 0,15%-kal emelkedett. A Hang Seng index jelenleg vezeti az APAC piacok emelkedését, napi szinten 1,21%-os nyereséget könyvelve el.
- A DAX és az S&P 500 index határidős jegyzései enyhén emelkedtek.
- Az új-zélandi jegybank a széles körű várakozásokkal összhangban változatlanul 5,5%-on hagyta a kamatlábakat.
- Az RBNZ közölte, hogy „a belátható jövőben korlátozó szinten tartja az OCR-kamatlábat annak biztosítása érdekében, hogy a fogyasztóiár-infláció visszatérjen az évi 1-3%-os céltartományba, miközben elősegíti a maximálisan fenntartható foglalkoztatást". Az NZD erősödik más devizákkal szemben.
- A nap legfontosabb jelentése az amerikai CPI-jelentés lesz. Az elemzők arra fogadnak, hogy a jelentés az inflációs dinamika jelentős csökkenését mutatja majd. Kulcsfontosságú adat a FOMC jövőbeli döntése szempontjából.
- A Bank of Canada ma dönt a kamatokról. A Goldman Sachs feltételezi, hogy a Tanács 25 bázisponttal emeli a kamatokat, tekintettel az erős kanadai inflációs adatra, a jó munkaerő-piaci adatokra és a legutóbbi üzleti előrejelzésekben megjelölt óvatos hangnemre.
- A China Securities Journal a fiskális ösztönzők növelését jósolja a gazdaság támogatása érdekében.
- A G10 devizák közül a JPY és az AUD a legerősebb, míg az amerikai dollárral a legnagyobb lefelé irányuló nyomás alatt kereskednek. Az USDJPY pár a 140-es lélektani határ alá tört.
- A kriptopénzek piacán vegyes a hangulat. A Bitcoin 0,22%-ot, az Ethereum 0,45%-ot, a VECHAIN pedig 3,1%-ot emelkedik.
- A nemesfémek folytatják a tegnapi kereskedés során megkezdett emelkedést. Az arany jelenleg 0,4%-ot erősödik, és a 1940 dolláros szintet teszteli, míg az ezüst 0,6%-ot emelkedik és 23,2 dollár fölé tör.
- A nyersolaj az EIA amerikai kereslet- és árprognózismodelljének tegnapi frissítése után emelkedik. Másrészt a heti nyersolajkészletekre vonatkozó privát API-adatok az amerikai nyersolajkészletek magasabb értékére utaltak.
Az EIA adatai BTS 15:30-kor kerülnek közzétételre. A devizapiaci hőtérkép az egyes devizapárok jelenlegi volatilitását mutatja. Forrás: xStation 5
A Gazdasági Naptár mai napra szóló pontjait ITT tekinthetik meg.