- A Gazdasági Naptár mai napra szóló pontjait ITT tekinthetik meg.
- Az ázsiai és csendes-óceáni térség indexei vegyesen kereskedtek a hét első szeánszán. Míg az ausztrál, japán és dél-koreai indexek 0,5-1,5%-kal emelkedtek, addig a kínai indexek több mint 1%-ot zuhantak.
- A kínai Hang Seng több mint 5%-ot zuhant a KKP kongresszusát követően, amelyen Xi elnök megerősítette hatalmát és jelezte politikájának folytatását.
- Az európai indexek határidős ügyletei az EU szeánsz magasabb nyitásra utaltak. Az amerikai határidős indexek alig változtak a mai napon.
- Az USDJPY vadul kezdte a hetet egy újabb japán intervenciót követően. Bár a japán tisztviselők nem erősítették meg, hogy tényleg megtörtént-e, az USDJPY néhány perc alatt 149,70 körüli értékről 145,50 körüli értékre zuhant. A pár később talpra állt, most valahol a 149,00-as szint közelében kereskedik.
- Rishi Sunak tűnik a következő brit miniszterelnöki poszt várományosának, miután Boris Johnson visszalépett a versenytől.
- Dél-Korea figyelmeztető lövéseket adott le, miután egy észak-koreai hajó átlépte a tengeri határt. Észak-Korea válaszul figyelmeztető lövéseket adott le rakétavetőkből.
- Az RBA Kent szerint Ausztráliában a következő hónapokban valószínűleg tovább emelik a kamatlábat.
- Kína késve tette közzé a harmadik negyedéves GDP- és a szeptemberi aktivitási adatokat. A kínai GDP 2022 harmadik negyedévében 3,9%-kal nőtt negyedéves összevetésben (várt: 3,5%).
- A kínai kiskereskedelmi forgalom 2,5%-kal nőtt szeptemberben éves összevetésben (várt: 3,3% É/É), az ipari termelés 6,3%-kal volt magasabb, mint egy éve (várt: 4,5% É/É), míg a városi beruházások szintén éves szinten 5,9%-kal bővültek (várt: 5,9% É/É).
- A kínai export szeptemberben 5,7%-kal nőtt az előző évhez képest (várt: 4,1%), míg az import 0,3%-kal volt magasabb éves összevetésben (várt: 1,0%).
- A japán feldolgozóipari PMI októberben 50,8-ról 50,7-re esett (várt:51,3)
- Az erős amerikai dollár nyomást gyakorol a nyersanyagárakra, az olaj 1%-kal csökken. Az arany napközben stagnál.
Az USD és a CHF a legjobban teljesítő főbb devizák, míg az AUD és az NZD marad el leginkább. Az USDJPY percek alatt 149,70 körüli szintről 145,50 körüli szintre zuhant egy valószínű japán intervenció hatására. A pár azonban azóta törölte a csökkenés nagy részét. Forrás: xStation5