Németh Attila Monitor Délután műsorunkban elmondta: a rendezvény már tavaly is és idén is olyan felsővezetőknek, szakmai vezetőknek szólt, akiknél a logisztika a tevékenységüknél fogva kiemelt terület. Tehát annyira meghatározója a cégük működésének az intralogisztika, amit valószínűleg előbb-utóbb robotizálni kell vagy lehet, továbbá a partnereik is további fejlesztési lehetőségekkel ismerkedhettek meg.
Az interjúban kitértek arra is, hogy a kormány növekedési stratégiájában a hét pontból az egyik a logisztika fejlesztése. „Magyarországon az export a GDP arányában kiemelten magas, ezt a kormányzat folyamatosan szeretné növelni. A logisztika a GDP 4,5 százalékát hozza ma Magyarországon, a foglalkoztatottak 6,3 százalékát és a szolgáltatásexport 26 százalékát" – sorolta a CEO.
Hozzátette: „ahogy a számokból is látható, több százezer ember dolgozik ebben a szektorban, és nemzetgazdaságilag is nagyon jelentős ágazatot jelent. Így ezért sem mindegy, hogy ezt a cégek elavult technikai háttérrel üzemeltetik, vagy abszolút technológiai csúcson lévő megoldásokkal dolgoznak".
A prognózisokról kifejtette: „korábban 13,1%-os éves növekedési átlaggal számolt a világ ezen a területen. Most ez a szám már felment 18 százalékig, tehát tízéves viszonylatban nagyon dinamikus növekedés várható az intralogisztikai robotizációban. Csak néhány viszonyítási szám: az ipari növekedés globális szinten 1-2 százalékos. Az informatika, ami viszi előre a technológiát, a világ fejlődését, nagyjából 11 százalékos". Érczfalvi András interjúja.