Más kriptovaluták is erősödnek, bár jelenleg a nagy kapitalizációjú projektek azok, amelyek a legnagyobb emelkedést produkálják. Az Ethereum jelenleg 2,1%-os pluszban van.

Az ázsiai részvénypiacokon viszont a csökkenés dominál. Kínában a gyenge kiskereskedelmi értékesítési adatok megnyugtatják a befektetőket, hogy a világ legfontosabb gazdaságának belföldi helyzete továbbra sem javul, ami a különböző indexek részvényárfolyamát lefelé nyomja. A CHN.Cash jelenleg 0,5%-ot veszít.

A novemberi kínai kiskereskedelmi forgalom +3,0% volt é/é (várt +4,6%). Ugyanakkor az ipari termelés +5,4%-kal emelkedett é/é (várt +5,3%). A lakásárak eközben 5,7%-kal csökkentek é/é novemberben (korábban -5,9%).
A befektetők több jelentésről is értesültek Japánból. Az előzetes decemberi feldolgozóipari PMI 49,5 volt (korábban 49,0). Szolgáltatások 51,4 (korábban 50,5). Az októberi gépipari megrendelések +2,1% h/h (várt +1,2%).

A dél-koreai parlament úgy döntött, hogy megvádolja Jun Suk Jeol elnököt a vitatott hadiállapotról szóló döntései után.

A Moody's „Aa2"-ről „Aa3"-ra csökkentette Franciaország besorolását „Aa2"-ről „Aa3"-ra, stabil kilátással, egy nem tervezett hitelminősítői felülvizsgálat során, politikai széttöredezettségre hivatkozva.

A devizapiacon jelenleg a svájci frank és az antipodai devizák teljesítenek a legjobban. Az amerikai dollár és a japán jen azonban nyomás alatt kereskedik.

Az árupiacon jelenleg a nemesfémek mérsékelt áremelkedését látjuk. A nyersolaj és a földgáz viszont lefelé irányuló nyomás alatt áll.

A mai naptárban a figyelem a világ főbb gazdaságainak PMI-adataira irányul. A befektetők meghallgatják továbbá az EKB Lagarde és a BOC Macklem beszédét is.

A Gazdasági Naptár mai napra szóló pontjait ITT tekinthetik meg.