Orbán Ráhel a műsor elején 2024 eredményeit értékelve elmondja, hogy az idei év még mindig része a Covid utáni gyógyulási folyamatnak, bár a tünetek már csak kis mértékben érezhetők, előre tekintve pedig megállapítja, hogy 2025-től további növekedést várnak, de a nagy áttörést 2026-27-re prognosztizálják. Úgy véli, Budapestnek a fejlődő desztinációk között jó a pozíciója, az üzleti turizmus területén azonban erőteljesebb jelenlétre van szüksége – írta a Turizmus.com.
Az év fontos momentumának tartja a budapesti repülőtér visszavásárlását, ennek az előnyei szerinte 2026-27-ben válnak majd markánsan érezhetővé.
„Az emberek utazási vágya töretlen, a legnagyobb feladat azoknak a szakembereknek a pótlása, akik a pandémia alatt elhagyták a szakmát" – állapítja meg a Covid negatív hatásaival kapcsolatban.
Mozgalmas évet zárt a BDPST Group
„A BDPST Group szempontjából az egyik legmozgalmasabb, legizgalmasabb és a legnagyobb kihívásokat hozó, ugyanakkor a legboldogabb év az idei" – állapítja meg Orbán Ráhel, hiszen több nagy projektjüket 2024-ben zárták le.
Az egyik legnagyobb mérföldkő volt idén a vállalat életében a Vörösmarty téren lévő Dorothea Hotel hivatalos megnyitója, amely nyolc év munkájára teszi fel a pontot. Szintén jelentős momentum az ugyanabban az épületben lévő Alelí olasz étterem, illetve december elején a szintén a spanyol Dani García csoporthoz tartozó BiBo skybár megnyitása.
A beszélgetés során a Gellért Hotelről is szó esett, amely felújításán több éve dolgoznak. A tervezés hosszadalmas folyamata és az épülettől való méltó búcsú idén októberben befejeződött, és elindultak a felújítási munkálatok. Orbán Ráhel a Gellértről, mint nehéz sorsú, sok korszakban meghatározó szerepet játszó intézményről beszél, amelynek régi fényét kívánják visszaadni. „Mind belsőépítészetileg, mind dizájn területén ragaszkodunk az eredeti állapot visszaállításához, ezzel együtt a modern kor igényei szerint létrehozunk rendezvények megtartására alkalmas ún. entertainment suite-ket is" – mondta.
Az interjúban elmeséli a BDPST Koncept életre hívásának okait és fejlődését is. A marketing- és kommunikációs ügynökség először főleg márkaépítéssel és brandinggel foglalkozott, ehhez jött később a közösségi média kommunikáció és a PR, először csak a házon belül, majd külső ügyfeleknek is.
Új trend: hatékonyan és jól élni
Az interjúban a nemzetközi trendek is szóba kerülnek. A mesterséges intelligencia az utazásszervező felületek, a chatboxok révén egyre nagyobb szerephez jut. Az MI elterjedése mind a felhasználókat, mind a szolgáltatókat segíti az információk eljuttatásában, megszűrésében és személyre szabásában – emeli ki a BDPT Koncept alapítója.
„Az egészséges életmód az emberek életében egy előkelőbb helyre kerül, és erre az idegenforgalomnak is választ kell adnia" – tér rá egy újabb témára, a longevity fogalmának magyarázására Orbán Ráhel. Mint mondja, a hatékonyságnövelés igénye a szabadidő kapcsán is megjelenik, az utazók egységnyi idő alatt nemcsak a lehető legtöbbet, hanem a legjobb minőségben szeretnének pihenni.
„Magyarország a rengeteg termálvízforrásnak köszönhetően szerencsés helyzetben van, ugyanakkor az erre korábban ráépített szolgáltatások már nem feltétlenül elégítik ki a jelenlegi igényeket" – állapítja meg.
Míg a néhány éve divatos „wellbeing" értelmében az adott időszakban kell jól érezni magunkat, az új keletű „longevity" ennél hosszabb távú célt fogalmaz meg, olyan változásokat, amelyeket a vendégek egy tanulási folyamatot követően, hazavihetnek és beépíthetnek a hétköznapjaikba.
A BOTANIQ Collection brand tagjaként működő sárvári Melea Hotel szolgáltatásait már ennek a szemléletnek a jegyében alakították ki. A téma iránt érdeklődők az interjúból megtudhatják, mely könyvekből meríthetünk hasznos gondolatokat a longevity-vel kapcsolatban, és melyek a mozgalom fontos pillérei.
Tudatosságról, tanulásról, kreativitásról
A beszélgetés második felében Orbán Ráhel vezetői attitűdjéről is beszél, és vele kapcsolatban néhány személyes momentumra is fény derül. „A tudatosság és a tanulás nemcsak az egészségünkkel, a mentális helyzetünkkel kapcsolatban, hanem a vezetésben és mindennapjainkban is fontos" – emeli ki a szakember, aki jó mentorai miatt nagyon szerencsésnek érzi magát.
Pozitív tulajdonságnak tartja a kreativitást, a munka és a tanulás iránti elkötelezettséget, az újdonságra való nyitottságot és a bátorságot, de a csapatjátékot és az egymásra figyelést is. „Szeretem, amikor a nap végén elcsendesedik az iroda és több idő jut a részletek kidolgozására" – árulja el.
Érdekes gondolatokat hallhatunk a sikerről és a kudarcról, illetve a siker megélésének fontosságáról is. Mint fogalmaz, örökre emlékezetes pillanat marad számára a Dorothea Hotel megnyitója, az eseményen David Marriott, a 100. születésnapját ünneplő Marriott család tagja volt a díszvendég.
Orbán Ráhel elárulja azt is, honnan inspirálódik, milyen rendezvényeken vesz részt és hogyan állt helyt nőként többféle szerepben. Kitér arra is, hogy a közösségi médiafelületekre tudatosan használt eszközként érdemes tekinteni, amelyek segítségével megfogalmazhatjuk a saját narratívánkat.
A beszélgetés zárásaként megjegyzi, hogy a sok szempontból különleges 2024 után 2025-ben kevésbé izgalmas évet vár, ugyanakkor bizakodó, hiszen „néha azok az évek a legjobbak, amelyek felé a legkevésbé vannak elvárásaink".
Fotó: BDPST Group