A járványhelyzet világszerte felpörgette az informatikai fejlesztéseket, a digitális transzformáció kényszerében egyszerre dolgozta le hátrányát, vagy éppen ugrott versenytársai elé minden közület vagy közintézmény. Legyen szó az oktatásról, az államigazgatásról, a kereskedelemről, az árumozgatásról, vagy éppen a termelő és szolgáltató szektorokról, gyorsabb átfutással döntöttek az informatikai fejlesztések megrendeléséről és kivitelezéséről, mint korábban.
A post-covid periódus új helyzetet teremt: összetettebb, előremutatóbb fejlesztések kerülnek terítékre, ráadásul a finanszírozási környezet nehézsége és a romló növekedési kilátások miatt megfontoltabbak a megrendelők, a beruházók eredményelvárásai pedig szigorúbbak. Mindeközben az innováció újabb lendületet vett: új fogalmakkal ismerkednek a döntéshozók, számos területen a prototípusok a hétköznapi fejlesztések közé kerültek át.
Ez a piaci környezet hívta életre a Delta és az evosoft együttműködését. Korábban a rendszerintegrátorok a beszállítói partnerek legszélesebb körének kialakítására törekedtek, abban a reményben, hogy egy adott ügyféligény kiszolgálásához biztosan akad megfelelő kész megoldás a palettáról. Ma már a rendszerintegrátorok csak akkor tudnak a piacon sikeresek lenni, ha az ügyfelek igényeit a korábbinál alaposabban megismerik, és nem ódzkodnak a rendszerelemek helyes összerendezésén túl egyedi szoftverfejlesztést is javasolni. Ehhez pedig szűkebb, de bizalmi partneri körrel érdemes inkább dolgozni.
Eközben a fejlesztők azzal a problémával szembesültek, hogy szükségük van a megrendelők helyes kiszolgálásához olyan harmadik félre, aki interfészként szolgál, elvégzi a projektmenedzsmentet, kapcsolatot tart a megrendelővel, végigvezeti a fejlesztés rögös útján, és nem utolsósorban a további beszállítói partnerekkel is összehangolja a munkát.
A Delta Technologies Nyrt. révén a tőzsdén is képviselt Delta Csoport jelenleg az egyik legnagyobb informatikai rendszerintegrátor Magyarországon, mintegy 250 alkalmazottat foglalkoztat, és 300 beszállítói partnerrel áll kapcsolatban. A cég vállalatmérettől függetlenül, teljes körű informatikai infrastruktúra megoldásokat kínál, ami magában foglalja a teljes architektúra tervezést, a hálózati megoldások és hardverkomponensek tervezését és telepítését, az alkalmazások integrációját és az infrastruktúra kezelését.
Az evosoft Hungary Kft. a Siemens Advanta stratégiai partnereként 28 éve dolgozik világszínvonalú termékeken – olyan területeken, mint az ipari automatizálás és hajtástechnika, az orvostechnika, az elektromos autók, az ipari rendszertesztelés, az energetika és digitalizáció terén. Ma már több mint 1800 fő dolgozik a társaság budapesti székhelyén, valamint miskolci és szegedi telephelyén.
„Vállalatunk célja, hogy a régióban meghatározó Ipar 4.0 szereplővé váljon, ennek érdekében a világ legkiemelkedőbb technológiai megoldásokat kínáló cégeivel dolgozik együtt. A teljes körű projekttervezési és megvalósítási feladatokat a kkv-k és nagyvállalatok számára is egyedi, komplex megoldásokkal érjük el. Bizakodva nézünk az evosofttal közös fejlesztések elé, hiszen olyan partnerre leltünk személyükben, akikkel sokkal magasabb színvonalon teljesülhetnek megrendelőink elvárásai” – emelte ki Ujhegyi András, a Delta Systems Kft. üzletfejlesztési és stratégiai igazgatója.