A társaság idén először vett részt az MSCI Provisional ESG Rating minősítési folyamatában. Az értékelés során a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási pillérek mentén történt a vizsgálat. Az elemzés hét, kifejezetten a pénzügyi szektorra specifikus kulcsterületre terjedt ki. Az értékelés kiemelte, hogy az MBH Bank négy területen – fogyasztók pénzügyi védelme, adatvédelem és adatbiztonság, finanszírozáshoz való hozzáférés, valamint vállalati magatartás – az iparági átlag feletti eredményeket ért el. A humánerőforrás fejlesztés és a vállalatirányítás területén további fejlődési lehetőségeket azonosítottak, míg a környezeti hatás finanszírozásában az iparági átlag szintjét hozta a bank.

A vizsgálati eredmények azt jelzi, hogy a társaság ESG (környezeti, társadalmi és vállalatirányítási) teljesítménye a globális pénzügyi szektor átlagos szintjét képviseli. A minősítő intézet az elért eredményeket sikeres kezdésként értékelte, külön hangsúlyozva a vállalatirányítási és vállalati magatartási területeken nyújtott jó teljesítményt. Az elért minősítés egy évig érvényes, és szilárd alapot teremt a hitelintézet további ESG fejlesztéseihez.

„Az MSCI minősítése visszaigazolja, hogy üzleti stratégiánkban a felelős működést és a fenntarthatóságot helyezzük előtérbe, miközben folyamatosan dolgozunk azon, hogy ezek az elvek átfogóan beépüljenek működésünkbe. Az elért eredmény egyértelmű visszajelzés a kiemelkedő teljesítményünkről olyan területeken, mint a fogyasztók pénzügyi védelme, az adatvédelem és biztonság, illetve a vállalati magatartás. Ugyanakkor arra is ösztönöz bennünket, hogy a további fejlesztést igénylő területeken – például a humánerőforrás fejlesztésben – még elkötelezettebben törekedjünk a fejlődésre" – mondta el Puskás András, az MBH Bank vezérigazgató-helyettese.

A minősítési eljárás során figyelembe vették a pénzintézet éves jelentését, fenntarthatósági jelentéseit, befektetői prezentációit, valamint a javadalmazási-, környezeti- és HR-stratégiáját. Az MSCI ESG minősítései és a mögöttes adatok széles körben elismert referenciaértéket jelentenek a befektetők számára az iparágakon belüli ESG kockázatok és lehetőségek azonosításához. Különös figyelmet fordítanak a pénzügyi szektor hosszú távú kockázatokkal szembeni ellenállóképességének értékelésére.