Fokozódnak az inflációs aggodalmak
TrendFM, 2022. március 02., 18:07
Minden mezőgazdasági és árupiaci terméknél megfigyelhető, hogy folyamatosan emelkednek az árak. Amíg tart a háború, nem lehet arra számítani, hogy megáll ez a drágulás.
A devizapiacon a befektetők elsősorban az amerikai dollárhoz vagy a svájci frankhoz menekülnek. Virovácz Pétert, az ING Bank vezető elemzőjét Némedi Kincső kérdezte.
Még az előző energiaár-sokk okozta fogyasztói áremelkedés be sem fejeződött, az orosz-ukrán-fehérorosz háború által beindult kőolaj és földgáz szárnyalás és a forintgyengülés további, magas inflációt vetít előre. Nemcsak a fogyasztói árindex ragadhat be magas szinten, de lassulhat a gazdasági növekedés is. Baksay Gergellyel, a Magyar Nemzeti Bank ügyvezető igazgatójával Szajlai Csaba beszélgetett Napvendége műsorunkban a háború eddigi gazdasági hatásairól.