A tranzakciókkal tőkepiaci szempontból is fontos célok teljesültek: a társaság tulajdonosi köre magánbefektetőkkel és több hazai intézményi szereplővel is bővült. A cégcsoport 2024-ben 1,6 milliárd forintot meghaladó, míg a 2022-es tőzsdei bevezetése óta immár összesen 2 milliárd forint feletti tőkebevonást hajtott végre.
A felemelt teljes alaptőke nagysága 526.550.140 forint, amely 46.685.014 darab, egyenként 10 forint névértékű, azonos tartalmú és mértékű jogokat megtestesítő, névre szóló törzsrészvényből és 5.970 darab, egyenként 10.000 forint névértékű, azonos tartalmú és mértékű jogokat megtestesítő, névre szóló kamatozó részvényből áll.
„A frissen bevont tőke megfelelő lehetőséget biztosít arra, hogy 2025-ben újabb jelentős méretű ipari-technológiai felvásárlást hajtsunk végre, ezzel pedig méretünkben egy következő szintlépést valósíthassunk meg. Meggyőződésem, hogy a jól diverzifikált, innovatív gyártási tevékenységünk további tagvállalati szinergiákkal még inkább felértékelődik a jövőben” – nyilatkozta Jutasi Zoltán, a Navigator Investments Nyrt. igazgatóságának elnöke, a Navigator Csoport alapítója.
„Az idei tőkebevonási tranzakciók visszaigazolták, hogy céljaink lépésről lépésre történő teljesítéséhez nélkülözhetetlen a tőzsdei jelenlét, ahol egyre több befektető sikeres megszólításával lehetőségünk nyílik fenntartani erős növekedési pályánkat. A 2024-es évünk a tőkeszerkezetünket optimalizáló, egyben közkézhányadunkat növelő forrásbevonások mellett a Julius-Globe Navigator Csoportba történő sikeres integrálásáról szólt, így szándékaink szerint egyszerre építjük a vállalatunk fundamentális és a részvényeink tőkepiaci sztoriját” – emelte ki Pallag Róbert, a Navigator befektetési és üzletfejlesztési igazgatója.