A brókercég összefoglalójában arra is felhívta a figyelmet, hogy a mai gazdasági naptár tele van a júniusi gyors PMI-indexek közzétételével. Összességében a beszerzésimenedzser-indexek mind Európában, mind az Egyesült Államokban várhatóan azt mutatják, hogy a feldolgozóipar továbbra is a zsugorodási zónában, a szolgáltatási szektor pedig továbbra is bővülésben marad.
- Az amerikai indexek vegyesen zárták a tegnapi szeánszot – az S&P 500 0,37%-kal erősödött, a Nasdaq 0,95%-kal emelkedett, a Dow Jones stagnált, a Russell 2000 pedig 0,80%-kal csökkent.
- Az ázsiai-csendes-óceáni térség indexei ma gyengébben kereskedtek, reagálva az európai központi bankok tegnapi hawkish lépéseire. A Nikkei 1,9%-ot esett, az S&P/ASX 200 1,4%-kal csökkent, a Kospi 0,8%-kal, a Nifty 50 pedig 0,3%-kal került lejjebb.
- A DAX határidős jegyzései az EU szeánsz alacsonyabb nyitására utaltak.
- Az amerikai pénzügyminiszter, Janet Yellen szerint a recesszió esélye csökkent, de továbbra is fennáll a kockázat, mivel a Fed folytatja a politika szigorítását.
- Fed: Barkin szerint az amerikai jegybank még jócskán elmarad a 2%-os inflációs céltól. Barkin azonban nem volt hajlandó előre megmondani, hogy mit fog tenni a Fed a júliusi ülésen.
- Az ausztrál feldolgozóipari PMI júniusban 48,4-ről 48,6-ra emelkedett, míg a szolgáltatóipari mutató 52,1-ről 50,7-re csökkent.
- A japán feldolgozóipari PMI júniusban 50,6-ról 49,8-ra csökkent (várt: 50,2).
- A japán fogyasztóiár-index (élelmiszerek nélküli) maginfláció májusban 3,4-ről 3,2%-ra lassult éves szinten (várt: 3,1% éves szinten). Az általános inflációs mutató 3,5-ről 3,2%-ra lassult éves szinten.
- A japán fogyasztói árindex úgynevezett maginflációs mutatója azonban, amely nem tartalmazza az élelmiszereket és az energiát, és amelyet a Bank of Japan szorosan figyel, 4,1 %-ról 4,3%-ra gyorsult éves szinten (várt: 4,4% éves szinten). Ez több mint 40 éve a legmagasabb érték!
- A Deutsche Bank várakozásai szerint a Bank of England három 25 bázispontos kamatemelést hajt végre az augusztusi, szeptemberi és novemberi ülésen, így a csúcskamatláb 5,75%-ra emelkedik.
- A főbb kriptovaluták ma alig változnak – a Bitcoin stagnál, míg a Ripple és az Ethereum egyenként 0,2% körüli mértékben erősödik.
- Az energiaipari nyersanyagok vegyesen kereskednek. Az olaj 1% körüli mértékben esik, míg a NATGAS 3% körüli mértékben emelkedik a szerződés átírását követően.
- A nemesfémek enyhén emelkednek – az arany 0,1%-ot, míg az ezüst és a palládium 0,4%-ot emelkedik. A platina 0,5%-ot esik.
Az USD és az EUR a legjobban teljesítő főbb devizák, míg az AUD és az NZD marad el leginkább. Az AUDUSD elmélyíti a lefelé irányuló mozgást, és ma a 200-as mozgóátlag alá tör. A pár június eleje óta a legalacsonyabb szinten mozog az ausztrál szolgáltatóipari PMI csökkenését követően. Forrás: xStation5