Rádióműsor
-
23:00
-
05:35
Reggeli Monitor Németh Lászlóval
A Nyugat ellen zajló túlterheléses támadás részeként küldött Irán hadihajót a Vörös-tengerre – állítja a Trend FM által megkérdezett biztonságpolitikai szakértő. Az Oroszország, Irán, Kína, Észak-Korea és Fehéroroszország alkotta tömb, a világ több pontján fegyveres konfliktusokkal, háborúkkal igyekszik gyengíteni a nyugati szövetségeseket. Közben új tagállamokkal bővült a Kína gazdasági projektjének számító BRICS. Hat ország - Argentína, Szaúd-Arábia, Irán, Egyiptom, Etiópia és az Egyesült Arab Emírségek - kapott meghívást. Argentína végül nem csatlakozik a BRICS-csoporthoz. A többi állam viszont igen. Jelentős fedezetelvonást okoz a független, főleg családi benzinkutaknak a MOL január elsejétől bevezetett kétlépcsős áremelése a jövedéki adó emelkedése miatt. Az üzemanyagok beszerzési ára ugyanis a teljes emeléssel, vagyis 41 forinttal lett több literenként, miközben a kutaknál csak 20 forinttal drágul az üzemanyag. A piaci szereplők ugyanis kénytelenek lekövetni a MOL benzinkút hálózatának árpolitikáját, ha nem akarnak jelentős versenyhátrányba kerülni a vevőkért folytatott harcban. A cégek 2024-ben 5 és 12 százalék közötti béremelést hajthatnak végre, miközben úgy tűnik, sokan újra megkövetelik a rendszeres irodai jelenlétet. Várja Önöket a legfrissebb részvény- és devizapiaci információkkal Németh László.
- Belehallgatás:
-
09:35
-
10:05
-
11:05
-
12:05
-
12:35
-
13:05
-
13:35
Közkincskereső Kovács Olivérrel
Jó napot kívánok. Lázas munka folyik a Vésztő-Mágori Történelmi Emlékhelyen, a Csolt-monostor maradványainál Békés megyében. Felújítják az egyébként a kolostor templomának jó részét megsemmisítő pincét, készül egy új kiállítás is: itt járunk a műsor nagyobbik részében. Megismerkedünk az őskortól a középkorig kultúrák sorának emlékeit őrző halom, azaz tell történetével. Sszó lesz arról is, hogy a 11. századi pogánylázadások hírhedt vezetője, Vata, talán mégsem lehetett annyira pogány. Ezután Veszprémbe indulunk, ahol szintén új állandó kiállítást építenek a Laczkó Dezső Múzeumban.
- Belehallgatás:
-
14:35
-
15:05
Kapcsolódjunk
Az új év első adásában először Artner Sissoval beszélgetünk a Terézváros multikulturális ízeiről egy általa írt szakácskönyv kapcsán, aztán Pávai István etnomuzikológus tár fel előttünk eddig ismeretlen népzenei titkokat. Indul az Átlátszó Hang Újzenei Fesztivál, vendégünk lesz György-Dóczy Kata fesztiváligazgató, aztán a Pesti Vigadó Színházi illetve fotóművészeti tárlata lesz a témánk, Bodolay Gáza és Nagy Zopán mesél a kiállításokról. Várja Önöket a műsorvezető: Kalmár András
- Belehallgatás:
-
17:05
-
18:05
Trend Night Bukovszky Józseffel
A hét minden éjszakáján jelentkezik a Trend FM különleges zenei válogatása, a Trend Night. Bukovszky József zenei szerkesztő igazi különlegességeket mutat be itthonról és külföldről. Főszerepben a Trend FM kedvencei, nagyrészt olyan felvételekkel, amelyek nem forognak más hazai rádióban.
Trend Night Bukovszky Józseffel
A hét minden éjszakáján jelentkezik a Trend FM különleges zenei válogatása, a Trend Night. Bukovszky József zenei szerkesztő igazi különlegességeket mutat be itthonról és külföldről. Főszerepben a Trend FM kedvencei, nagyrészt olyan felvételekkel, amelyek nem forognak más hazai rádióban.
Trend Night Bukovszky Józseffel
A hét minden éjszakáján jelentkezik a Trend FM különleges zenei válogatása, a Trend Night. Bukovszky József zenei szerkesztő igazi különlegességeket mutat be itthonról és külföldről. Főszerepben a Trend FM kedvencei, nagyrészt olyan felvételekkel, amelyek nem forognak más hazai rádióban.
-
Aumovio névre vált a Continental az autóipari szektora
A Continental Csoport Automotive szektora az Auto Shanghai kiállításon jelentette be jövőbeli márkanevét, immár független autóipari vállalatként.
- Aumovio névre vált a Continental az autóipari szektora
- Életmentő segítség lehet a macskáknak az 1 százalék
- Nem hozta meg a várt eredményt az árrésstop
- Hogyan lehet versenyképesebb a magyar tudomány?
- Nem változtatott a FED az alapkamaton
- Fejlődik a hazai 5G hálózat, a lakosság fele már eléri a technológiát
- 200 éves az MTA – Elindult a Magyar Tudomány Éve
- „A közösség tudása, a tudás közössége” – kiállítás az MTA első 200 évéről
- Ingatlan vagy nyugdíj? Erre spórolnak az önkéntes pénztárakban
- Fékezett egyet az infláció
- XIV. Leó az új pápa – Amerikai bíborost választottak meg a katolikus egyház élére
- Folytatódtak a támadások India és Pakisztán között
- Kátyúban ragadt a magyar ipar
- A pápaválasztáson és egy kéményen a világ szeme
- Ezek a blokklánc-forradalom új dimenziói
- Van élet a mesterséges intelligencia nélkül?
- Indul a magyar gyorsjelentési szezon – Gyengén muzsikál a kiskereskedelem
- Újabb sikeres tőkeemelést hajtott végre a Navigator
- Kifújt az árrésstop – Nem lesz felvásárlási láz
- Miért veszélyesek a sötét mintázatok a kereskedelemben?
- Újabb háború a láthatáron – Feszült a helyzet India és Pakisztán között
- Az árrés szabályozása sem pörgette fel a bolti vásárlásokat
- Vajon mit lép a Fed a vámháborúra?
- Új lendület jöhet a lakáspiacon
- Tovább fékez a magyar gazdaság, ezt jelzi a magyar BMI
- Akadémiai elismerésben részesült a Richter vezérigazgatója
- 3 millió devizahiteles reménykedhet – ezt ajánlja a szakértő
- Hogyan tovább, Románia?
- Kevesebb füst, nagyobb versenyképesség – új irányt vehet az EU?
- Egy korszak lezárul, vége a Skype-nak
Friss hírek
-
Aumovio névre vált a Continental az autóipari szektora
A Continental Csoport Automotive szektora az Auto Shanghai kiállításon jelentette be jövőbeli márkanevét, immár független autóipari vállalatként. -
Életmentő segítség lehet a macskáknak az 1 százalék
Elindult a visszaszámlálás a személyi jövedelemadó bevallásoknál és az alapítványok 1%-ot gyűjtő kampányaiban is. -
Nem hozta meg a várt eredményt az árrésstop
Jövőre akár 5 százalék alatt is maradhat az infláció – mondta a Trend FM-nek az Erste vezető makrogazdasági elemzője. -
Hogyan lehet versenyképesebb a magyar tudomány?
A héten tartották a Magyar Tudományos Akadémia 199. közgyűlését, amely egyben az alapításának 200 éves évfordulóját ünneplő MTA bicentenáriumi rendezvénysorozatának nyitánya is volt. -
Nem változtatott a FED az alapkamaton
Az amerikai jegybank szerepét betöltő intézmény nem módosított az alapkamaton, pedig Donald Trump nyomás alá helyezte a jegybank elnökét.