A cégcsoport az ország vezető gyermekgyógyászati intézményét, az aktív járó- és fekvőbeteg ellátással, valamint nemzetközileg is elismert kutatási eredményekkel egyaránt rendelkező Semmelweis Egyetem Alapítványt, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika Bókay utcai és Tűzoltó utcai részlegeit támogatja.
Dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora, Dr. Szabó Attila, a Semmelweis Egyetem klinikai rektorhelyettese, a Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója és Fekete Péter, a 4iG Csoport vezérigazgatója
A 4iG tagvállalatai számos sikeres projektet vittek végbe az elmúlt években a hazai egészségügy digitalizációjában. A cégcsoport a klinika működését IT-eszközökkel és szolgáltatásokkal, a kutatási munkát támogató VR-felszereléssel, a betegirányítást segítő display-kel, tv-készülékekkel és a munkavállalói önkéntes munkájával támogatja.
Emellett a társaság részt vesz egy új digitális oktatócentrum kialakításában is, ahol az orvos és medikusképzés mellett a tartós otthoni ellátást igénylő gyermekek szüleinek képzése is zajlik majd jövő év tavaszától.
Hogyan segíti a VR a klinikai kutatásokat?
A klinika kutatócsoportja aktívan keresi a technológiai újdonságok felhasználási lehetőségeit a gyermekgyógyászatban. A csoport kimutatta, hogy a virtuális valóság enyhítheti a súlyos beteg gyermekek kezeléseinek pszichológiai hatásait. Az ilyen speciális igényekre tervezett játékok és szoftverek fejlesztésében segít a VR-felszerelés.
Az intézmény másik fontos kutatási iránya a gyermekek MR-vizsgálatokra történő felkészítése. Maga a vizsgálat fájdalommentes, azonban megterhelő és ijesztő lehet a fiatal páciensek számára. A VR abban segíthet, hogy a virtuális élmény a hozzászoktatási folyamat felépítését támogatja, ami csökkenti a vizsgálattal járó stresszt a betegeknél.
A cégcsoport által most átadott virtuális valóság felszerelések ezeket a kutatásokat segítenek felgyorsítani.