A konvoj a Wagner táborai felé vette az irányt. Apti Alalaudinov, a Csecsenföldön létrehozott Ahmat különleges alegység parancsnoka a TASZSZ orosz állami hírügynökségnek elmondta, hogy a fegyveres lázadás elfojtására Rosztovba küldött harcosai visszatértek a "különleges hadművelet" övezetébe, Ukrajnába. Ramzan Kadirov csecsen vezető a Telegram-csatornáján közölte, hogy Rosztovban a konfliktus "közvetlen konfrontáció" nélkül megoldódott, és amíg az Ahmat katonái a városban várták a parancsot, állásaikat a fonton "tartalék csoportok" sikeresen védték meg.

A Jevgenyij Prigozsin lázadása miatt bevezetett forgalmi korlátozásokat az M-4-es Don autópályán már feloldották, a korlátozások a Tula és Moszkva megyei szakaszon még megmaradtak. Lipeck megyében, ahol több utat szándékosan munkagépekkel rongáltak meg a zsoldosok haladásának akadályozására, a helyi kormányzó sajtószolgálata hétfőre ígéret a burkolat megjavítását.

Lipeck megye kormányzata kora délután közölte, hogy a Wagner egységei elhagyták a régió területét.
Prigozsin szombat este visszarendelte embereit, akik, mint mondta, 200 kilométerre közelítették meg Moszkvát. A Wagner szombatra virradóra ellenőrzése alá vonta Rosztov-na-Donu várost azt követően, hogy a csoport alapítója a magánhadsereg táborai elleni rakétacsapással vádolta az orosz védelmi minisztériumot. Közölte: 25 ezer embere indult el, hogy "tisztázza" az ügyet. A Wagner-alapító állítását a tárca valótlannak nevezte, Vlagyimir Putyin orosz elnök pedig hátbatámadásnak minősítette a lázadást, és kilátásba helyezte elfojtását. Prigozsinnal végül Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök egyezett ki, a Kreml szerint előzetesen orosz hivatali partnerével, Vlagyimir Putyinnal egyeztetve.

Dmitrij Peszkov elnöki szóvivő szombat éjjel közölte, hogy Prigozsin Fehéroroszországba távozhat, a hazaárulás vádját ejtik ellene, és nem éri bántódás a fegyvereseit sem, tekintettel a háborúban szerzett érdemeikre. Mint mondta, a Wagnernek a táborokba visszatérő egységei és azok, amelyek nem vettek rész a zendülésben, szerződést köthetnek az orosz védelmi minisztériummal.

Szergej Sojgu védelmi miniszter június közepén adta parancsba, hogy az ukrajnai háborúban az orosz oldalon harcoló "önkéntes alakulatok" - Moszkvában több mint 40 ilyenről tudnak - július 1-jéig kössenek szerződést az általa vezetett tárcával. Prigozsin korábban nyilvánosan megtagadta, hogy az általa sokszor élesen bírált Sojguval megállapodást írjon alá.

Közben megszólalt egy előre rögzített televíziós interjúban az orosz elnök, de még valószínűleg azelőtt rögzítették vele a beszélgetést, hogy a Wagner-lázadás megoldódott volna. Vlagyimir Putyin azt mondta, hogy a "különleges katonai műveletet" a legfőbb prioritás. Azt is mondta az orosz elnök, hogy "folyamatos kapcsolatban" van a védelmi minisztérium tisztviselőivel, jelentette a Reuters. A Sky szerint az orosz elnök azt is közölte, biztos abban, hogy az ukrajnai "különleges katonai művelettel" kapcsolatos összes tervét és "feladatát" meg tudja valósítani.

Az ukrán ellentámadási kísérletek az elmúlt 24 órában alacsony intenzitással, de folytatódtak. Az ukránok sikerekről nem számoltak be, az oroszok pedig azt közölték, hogy a tucatnyi támadást visszaverték.