Demcsák Mária hozzátette: új paradigmákra van szükség a fenntarthatóbb világ kialakításához a pénzre, fogyasztásra és profitnövelésre épülő paradigmák helyett.
November 17-én a 13. Magyar Fenntarthatósági Csúcson ismét összehívják a magyar társadalom és gazdaság felelőseit, valamint az üzleti szektor képviselői mellett a tudomány, az oktatás, a kormányzat, a civil szervezetek felelős gondolkodóit és cselekvőit, hogy a legfontosabb kérdéseket megvitassák.
„Minden évben eddig az elmúlt 12 év során a remény éltetett bennünket, és konkrétumokat, elvárásokat fogalmaztunk meg. Bemutattuk azt is, hogy mit kell tenni a klímaváltozás ellen, az energetikai váltás érdekében, a hulladékgazdálkodásban, környezetvédelemben, az esélyegyenlőség fokozásában, a fenntartható, felelős gazdaság megalakulásában. Tehát végig vettük minden egyes részét annak, amit most már SDG céloknak nevezünk, és évről évre fejlődésekről számoltunk be. Most viszont már megkongattuk a vészharangot, mert úgy véljük, hirtelen minden a rossz forgatókönyv szerint alakult" – fejtette ki a főszervező.
Demcsák Mária kiemelte: a szakmai rendezvényen elsősorban az üzleti szektor szereplőit szembesítik azzal, hogy mekkora a felelősségük. „Természetesen a lehetőségekről is fontos beszélni. Úgy gondoljuk, hogy az energiaválság egy hatalmas esélyt is jelent a vállalati szereplőknek a paradigmaváltásra" – tette hozzá.
A konferenciát Budapesten rendezik meg, de online is követhető lesz. A részletekről Sipos Anikó készített interjút.
- Reggeli Monitor - Demcsák Mária