Buró Szilárd „A részvény” című pénzügyi edukációs könyve közérthetően mutatja be a részvény, azaz a tulajdonjogot megtestesítő értékpapírok főbb jellemzőit, a részvénykibocsátás módjait, és betekintést nyújt a 2008-as válság és a koronavírus-járvány részvénypiaci hatásaiba, valamint bemutatja a mémrészvények előnyeit és hátrányait is. A könyv olyan neves hazai szakemberek ajánlásával készült, mint Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója, Orbán Gábor, a Richter Nyrt. vezérigazgatója, Korányi G. Tamás magánbefektető és Berlinger Edina, a Budapesti Corvinus Egyetem tanszékvezetője.

A 74 oldalas könyv látványos grafikonokkal ismerteti a részvényekkel kapcsolatos olyan főbb fogalmakat, mint a shortolás vagy az osztalék, bemutatja a tőzsde működését, valamint a hazai piacon a Budapesti Értéktőzsde szerepét. Buró Szilárd, a közel negyedévszázados pénzügyi tapasztalattal rendelkező szerző szerint A részvény című könyv edukációs célból született, azzal a szándékkal, hogy elősegítse a tőzsdei folyamatok minél alaposabb megértését. Az Equilor Befektetési Zrt. pénzügyi innovációs vezetője szerint fontos ugyanis, hogy ne egy jó reklám vagy egy szomszédtól hallott tipp alapján hozzon valaki befektetési döntést, hanem ténylegesen megértse, mi történik, amikor arról beszélünk, hogy részvényese lett a Mol, a Richter, a Tesla vagy éppen az Apple cégeknek. A könyv abban segít, hogy a saját felkészültségéhez mérten mindenki el tudja dönteni, hogy a részvény, mint befektetési termék megfelelő lehet-e a számára, akár a portfóliójának egy kisebb részeként is.

A hazai tőkepiac és pénzügyi tudatosság fejlesztése iránt elkötelezett, több mint 30 éves Equilor Befektetési Zrt. gondozásában megjelent ismeretterjesztő könyv a harmadik a sorban, a „Devizakereskedés egyszerűen”, valamint „A kötvény” után.