- Az amerikai indexek kissé alacsonyabban fejezték be a tegnapi szeánszot, a technológiai részvényeknek azonban sikerült erősödniük. Az S&P 500 0,08%-ot esett, a Dow Jones 0,26%-ot, míg a Nasdaq 0,41%-ot erősödött. A Russell 2000 0,13%-ot esett.
- Az ázsiai-csendes-óceáni indexek ma magasabban mozogtak. A Nikkei 0,8%-ot, az S&P/ASX 200 0,5%-ot, míg a Kospi 0,9%-ot emelkedett. A kínai indexek vegyesen kereskedtek.
- A DAX határidős ügyletei előzetesen az EU szeánsz stagnáló nyitását jelezték.
- Kína állítólag blokkolta a tajvani Pegatron – iPhone-összeszerelőnek szánt szállítmányokat. A lépés állítólag megtorlás a Pegatron vezetőinek Nancy Pelosi amerikai házelnökkel való találkozója miatt.
- A Reuters jelentése szerint Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emírségek még mindig rendelkeznek némi tartalék olajtermelő kapacitással, de nem valószínű, hogy ezt kihasználják, hacsak nem következik be nagyobb energiaválság a tél folyamán.
- Japán követelte, hogy Kína azonnal állítsa le katonai gyakorlatát, miután 4 kínai ballisztikus rakétát lőttek ki Japán kizárólagos gazdasági övezetébe.
- Az ausztrál RBA augusztusi monetáris politikai nyilatkozata azt mutatta, hogy a bank kész megtenni, ami szükséges ahhoz, hogy az infláció a 2-3%-os tartományba kerüljön. A dokumentum azonban azt is megjegyezte, hogy az infláció visszafogásához keskeny út vezet anélkül, hogy a gazdaságot károsítaná.
- A japán háztartások kiadásai júniusban 3,5%-kal nőttek éves összevetésben (várt: 1,0%)
- Az Indiai Központi Bank 50 bázispontos kamatemelést hajtott végre, 5,40%-ra (várt: 5,25%).
- A kriptovaluták ma magasabban mozognak: a Bitcoin 2,6%-kal, az Ethereum pedig 4%-kal emelkedett.
- Az olaj több mint 1%-kal emelkedett. A WTI hordónként 89 dollár közelében kereskedik, míg a Brent a 94,50 dolláros szintet teszteli.
- A nemesfémek az USD erősödése ellenére erősödnek. Az arany nem változik, de az ezüst (+0,5%) és a platina (+0,8%) erősödik.
- Az USD és a CAD a legjobban teljesítő főbb devizák, míg a JPY és a CHF marad el leginkább.
A Brent (OIL) tegnap 2022. február 25. óta a legalacsonyabb szintre zuhant, mivel a recessziós félelmek továbbra is nyomást gyakorolnak a nyersolajra. Ma reggel egy próbálkozás tanúi lehetünk, amely a fellendülési elindítására összpontosul, bár a mozgások mértéke a tegnapi naphoz képest kicsinek tűnik. Forrás: xStation5
A Gazdasági Naptár mai napra szóló pontjait ITT tekinthetik meg.