A Budapesti Értéktőzsde üdvözli a kormány által bejelentett Nemzeti Tőzsdefejlesztési Alap létrehozását, és egyúttal sikeresnek minősíti a Nemzetgazdasági Minisztériummal folytatott tárgyalásokat.
A kormány által ma bejelentett Nemzeti Tőzsdefejlesztési Alap létrehozása hatékonyan támogathatja a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) év elején elfogadott stratégiáját, melynek célja egy olyan átfogó tőkepiac- és tőzsdefejlesztési program megvalósítása, amelynek eredményeképpen a tőzsde közép- és hosszú távon is hozzájárul a magyar gazdaság növekedéséhez és versenyképességéhez.
A stratégia megvalósítását a BÉT a kormány támogatásával kívánja végrehajtani, melynek első eredményeként a nyáron több olyan jogszabálymódosítás is történt, melyek a magyar tőkepiac fejlődését támogatják. A 20 milliárd forintos tőkével most létrehozott Nemzeti Tőzsdefejlesztési Alap hatékony formája lehet a magyar kis- és középvállalások (KKV) tőkével történő ellátásának, mivel az elmúlt évtizedek tapasztalatai azt bizonyítják, hogy a tőzsdei jelenlétnek köszönhetően a vállalatok eredményessége és versenyképessége is javul, mely az egész gazdaság javát szolgálja.
A BÉT kiemelt célja a KKV-k, valamint nagyvállalatok tőzsdére vezetése és az oda vezető úton azok szakmai támogatása. A tőzsdeérett vállalatok azonosítása, kiválasztása és felkészítése érdekében a BÉT a potenciális kibocsátóknak nyújtott oktatási, tanácsadási szolgáltatásait is bővíti. A hazai tőkepiac fejlesztése azért különösen aktuális, mivel várhatóan már 2020-ra jelentősen csökkennek az EU-s források, és a jegybank is kivezeti a vállalati hitelezést támogató programjait. A cégeknek tehát fel kell készülniük arra az időszakra, amikor nem támogatott hitelek, vagy uniós pályázatokra alapozzák a növekedésüket, hanem piaci forrásokra, amihez elengedhetetlen a tőzsde fejlesztése.