„Kellett két év, hogy megtanuljam, nem mindenki tartja ezt olyan izgalmasnak, mint én” – mondja a fiatalember, aki ma már a matematika legabsztraktabb területével foglalkozik. Természetesen az interjúban elmeséli, hogyan értendő ez a kérdés a végtelenekről, ahogyan számos más – átlagemberektől nagyon távoli és elvont – témát is megvilágít.

Szingularitás elmélettel, algebrai geometriával, topológiával is foglalkozik, középiskolásként nagyon érdekelték a fekete lyukak, inkább fizikus lett volna, ha nem derül ki, hogy az matek nélkül nem megy. Ezért úgy döntött, megszereti a matematikát.

A HUN-REN Rényi Alfréd Matematikai Intézet szakembereit bemutató sorozatban ezúttal szó esik arról, egyáltalán hogyan születnek azok a problémák, amelyeken az elméleti matematikusok gondolkodni kezdenek, és akár éveket is áldoznak rájuk. Számos furcsaságról is hallhatnak, például hogy miként lehet egy matematikai feladvánnyal „gonoszkodni”. Miért okozott a reneszánsz korban családi viszályt egy egyenlet, és a Millenniumi problémák közül melyik egymillió dollárt érő kérdés Kubasch Alexander kedvence? A Közelebb a matematika műsorvezetője: Oláh Andrea.