A vállalat kiemelt célja, hogy az immunológiai orvoslás új dimenzióit nyissa meg, nagy figyelmet fordítva a kutatás-fejlesztési folyamatok felgyorsítására. A kiállítás megnyitóján elhangzott: az immunológia területének kiemelt szerepet szánnak a digitális innovációnak, azért, hogy áttörő megoldásokat találjanak a krónikus betegségek kezelésére. A mesterséges intelligencia ugyanígy jelentős szerepet kap a fejlesztési folyamatok gyorsításában, a döntéshozatal támogatásában és a kutatási hatékonyság növelésében. Mindezzel akár felére is csökkenthető az az idő, amely egy molekula beazonosításától a konkrét gyógyszer piacra kerüléséig eltelik.
Globális stratégia és innovációk bemutatása
„Világszerte hatalmas kihívást jelentenek a krónikus betegségek, ezen belül is az immunológiai eredetű megbetegedések. A Sanofi elkötelezett, hogy a kutatás-fejlesztés modern, MI által támogatott gyakorlataival minden eddiginél jelentősebb áttörést hozzon a betegek életében, és ezt minél többekhez időben és hatékonyan tudja eljuttatni. Tudományos eredményeinkkel milliók életre tudunk pozitív hatással lenni, legyen szó olyan népbetegségekről, mint a krónikus tüdőbetegség (COPD) vagy a csecsemőket fenyegető RSV vírus elleni védekezés. Ezzel nemcsak az egyes emberek életminőségének javulásához tudunk hozzájárulni, de segíteni szeretnénk az egészségügyi rendszerre nehezedő nyomás enyhítésében is" – emelte ki Anthony Aouad, a Sanofi regionális igazgatója.
Sikeres szakmai program és elismerések
Az eseményre a munkatársak mellett, számos szakértő is érkezett, köztük kutatók, orvosok és technológiai partnerek. „Az, hogy a kiállítás az európai városok között Budapestre is ellátogatott, nagyon fontos számunkra. Elismerése annak a több mint 110 éves hagyományra építő gyógyszeripari jelenlétnek, amit a Sanofi hazánkban képvisel. Gyárainkkal, kereskedelmi, üzleti szolgáltatási és klinikai kutatási tevékenységünkkel nap mint nap azért dolgozunk, hogy a magyar betegek hozzájussanak világszínvonalú terápiákhoz. Nagy öröm számunkra, hogy a digitalizáció és az MI szerepét a gyógyszerek, valamint az orvostudomány fejlesztésében nemcsak elméletben, hanem gyakorlati példákon keresztül is be tudjuk mutatni, ezzel is kézzelfoghatóvá téve elkötelezettségünket a legmodernebb technológiák mellett" – emelte ki Dr. Deszk Anikó, a Sanofi Magyarország vezérigazgatója a kiállítást megnyitó sajtótájékoztatón.
„Franciaország Magyarország ötödik legnagyobb külföldi befektetője, több mint 5,15 milliárd euró befektetéssel és 544 francia vállalattal, amelyek közel 49 000 munkahelyet teremtenek, különösen, a gyógyszeriparban, az autóiparban és az élelmiszeriparban. A kiállítás budapesti megrendezése nemcsak a tudomány és technológia fejlődését szemlélteti, hanem a francia-magyar együttműködés fontosságát is az egészségügyi innováció és a kutatás területén. A kiállítás is bizonyítja: a francia vállalatok nemcsak befektetnek, hanem aktívan formálják Magyarország jövőjét" – emelte ki Jonathan Lacote, Franciaország nagykövete.
Prof. Horváth Ildikó, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Tüdőgyógyászati Klinikájának vezetője felhívta a figyelmet arra, hogy a hatékony orvoslás jövőjének záloga a kölcsönös tanulás és a partnerség. A betegek gyógyulásáért, az egészséges és jobb életminőségéért folytatott munkába az orvostársadalom a gyógyítás szakaszában kapcsolódik be; a siker azonban elképzelhetetlen a folyamatos gyógyszeripari fejlesztések nélkül. A megfelelő terápiák eljuttatása a betegekhez kulcsfontosságú.
„A kiállításon bemutatott mesterséges intelligencia és digitális megoldások tökéletesen példázzák, hogyan támogatja az üzleti működésünk modernizációja a kutatás-fejlesztést. Korszerű támogató folyamatainkkal olyan környezetet teremtünk, ahol kollegáink figyelmüket maradéktalanul a tudomány csodáinak kutatására összpontosíthatják. Ez a modernizációs folyamat felgyorsítja, hogy az életminőséget javító terápiákat minél hatékonyabban juttassunk el a betegekhez, ezzel is támogatva a Sanofi küldetését az orvoslás gyakorlatának átalakításában" – hangsúlyozta ki Ahmed Ismail, a Budapesten működő globális szolgáltatóközpont vezetője.
Interaktív módon mutatják be az AI orvoslásban betöltött szerepét
A Sanofi Science Lab látogatói olyan területekbe nyernek betekintést, mint az immunrendszer erősítésére irányuló megközelítések, oltásokkal való megelőzés, a természetes védekezés serkentése és a krónikus betegségek immunválaszának szabályozása. De a vendégek megismerhetik az immunbetegségben szenvedők mindennapi életét, kihívásaikat, és azt, hogy innovációk hogyan segítenek az életminőség javításában. Az orvostudomány jövője szekcióban pedig felfedezhetik a kutatási folyamatokat irányító molekuláris technológiákat, a nanotestektől és a génterápiáktól a monoklonális antitestekig, amelyek forradalmasítják a kezelési lehetőségeket.