Két magyarországi gyógyhotel tapasztalatainak felhasználásával épülnek spa- és wellness-szállodák Kínában: a sárvári Spirit és a hévízi Carbona hotel mintájára Peking közelében és Tajvanon is létesül egy-egy ház, ahol a kezelések egy részénél magyar alapanyagokat is felhasználnak majd.

Pocsai Alex, a Spirit−Carbona csoport résztulajdonosa a Napi Gazdaság kérdésére elmondta, a kínai fővárostól 100 kilométerre levő 272 szobás hotelt már megnyitották, a hét végén a helyi sajtónak is bemutatják fejlesztési elképzeléseiket. A másik, Tajpejtől 50 kilométerre levő szálloda még nem üzemel, tervezése azonban gőzerővel folyik. Mindkét hotel helyi gyógyvízre épül, a kínai piacon még újdonságnak számító gyógyhotelek magyar tervek szerint készülnek és az üzemeltetésben is jelentős szerepet játszik az itteni − magántulajdonban levő − szállodacsoport.

A kínai üzletben tulajdonostársuk az az Alfred Hackl, aki korábban az ausztriai Rogner hotelekben, majd a hévízi Hotel Spiritben töltött be igazgatói posztot.Pocsai Alex, a Spirit−Carbona csoport résztulajdonosa a Napi Gazdaság kérdésére elmondta, a kínai fővárostól 100 kilométerre levő 272 szobás hotelt már megnyitották, a hét végén a helyi sajtónak is bemutatják fejlesztési elképzeléseiket. A másik, Tajpejtől 50 kilométerre levő szálloda még nem üzemel, tervezése azonban gőzerővel folyik. Mindkét hotel helyi gyógyvízre épül, a kínai piacon még újdonságnak számító gyógyhotelek magyar tervek szerint készülnek és az üzemeltetésben is jelentős szerepet játszik az itteni − magántulajdonban levő − szállodacsoport. A kínai üzletben tulajdonostársuk az az Alfred Hackl, aki korábban az ausztriai Rogner hotelekben, majd a hévízi Hotel Spiritben töltött be igazgatói posztot.