• Deviza
  • Index
  • Részvény
EUR/HUF 384,52 CHF/HUF 388,52
USD/HUF 357,34 EUR/USD 1,0760
BUX n/a n/a %
BUMIX n/a n/a %
MOL 2 474 -2,83 % OTP 9 844 -5,35 %
MTELEKOM 383 -1,29 % RICHTER 7 465 1,22 %
  • Adásban Sportérték Mezei Dániellel (ismétlés)
  • Következik Világjáró Magazin (ismétlés)
RSS
  • Összes hír
  • Összes műsor
  • Napi műsor
  • Kapcsolat
hirdetés
Otthonunk, Európa

Otthonunk, Európa

hirdetés

Utolsó adás

Otthonunk, Európa

Otthonunk, Európa

2023-02-24 01:00:00

Korábbi adások

  • Otthonunk, Európa

    2023-02-10 01:05:00

    Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint Oroszország komoly fenyegetést jelent az európai életmódra nézve. Rendkívüli plenáris ülésen szólalt fel Brüsszelben, az Európai Parlamentben, utána pedig az uniós állam- és kormányfőket tömörítő Európai Tanács ülésén vett részt. Nagy Károly összefoglalója az ukrán elnök és az Európai Parlament elnökének háborús beszédeiről.

    Belehallgatás:
    Otthonunk, Európa 1.
  • Otthonunk, Európa

    2023-02-03 01:05:00

    A méz alapvető élelmiszer, olyan gazdag tápanyagokkal, amelyek egyértelműen jótékony hatással vannak az emberi szervezetre. Ehhez képest az Európai Unió szabályozása meglehetősen laza ezen a területen, és nem sokat tesz az olcsó kínai, argentin, vagy éppen ukrán import ellen. Talán pont Ukrajna esetében ez mostanság csak-csak érthető, de más földrészek indirekt támogatása azért nehezen érthető. A mézjelölési szabályok szigorítását sürgeti Magyarország Brüsszelben. Bross Péterrel, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnökével Nagy Károly beszélgetett.

    Belehallgatás:
    Otthonunk, Európa 1.
  • Otthonunk, Európa

    2023-01-25 01:00:00

    Ukrajnai háború: az EP-képviselők különleges törvényszéket sürgetnek az orosz háborús bűnök kivizsgálására és megbüntetésére. Február 2-ig lehet pályázni az ifjúsági Nagy Károly-díjra. Lővei Andreát, az Európai Parlament Magyarországi Kapcsolattartó Irodájának vezetőjét Nagy Károly kérdezte.

    Belehallgatás:
    Otthonunk, Európa 1.
  • Otthonunk, Európa

    2023-01-18 01:00:00

    1993. január 1-től indult el az Európai Unió egységes, belső piacának működése. Azóta a világ egyik legnagyobb gazdasági tömbjének számít az Európai Unió, 450 millió fogyasztóval. Az egységes piac 30 év alatt számtalan lehetőséget nyújtott az európaiaknak. Az eddigi eredményeket és a jövőbeni terveket néztük meg uniós műsorunkban. Szemlér Tamással, a Budapesti Gazdasági Egyetem docensével Nagy Károly beszélgetett.

    Belehallgatás:
    Otthonunk, Európa 1.
  • Otthonunk, Európa

    2023-01-11 01:00:00

    Az európai űripar lesz terítéken. Elmagyarázzuk az ESA, vagyis az Európai Űrügynökség küldetését. Megnézzük, hogyan formálja Európa űripari tevékenységeit és a terület fejlődését, hogy az az európai polgárok és a világ javát szolgálja. Hány tagállammal rendelkezik az Európai Űrügynökség, és azoknak milyen feladatai vannak, illetve milyen pénzügyi és szellemi erőforrásokat tud koordinálni az Európai Űrügynökség. Pacher Tiborral, a Puli Space Technologies alapítójával Nagy Károly beszélgetett.

    Belehallgatás:
    Otthonunk, Európa 1.
  • Otthonunk, Európa

    2023-01-04 01:00:00

    Történelmet írt Horvátország. 2023. január 1-én egyszerre lett a schengeni övezet és az eurózóna tagja. Külön-külön sok ország véghezvitte ezt, de egyszerre, még egyik sem. Mindezt, a legfiatalabb uniós tagállamként érte el. Hamarosan egy Balkán-szakértővel beszélgetünk majd erről, de előtte rövid hírek az Európai Parlament háza tájáról. Bár ülésezési szünet van, de a tavaly év végén robbant, katari pénzekkel kapcsolatos botránysorozatnak újabb fejleményei vannak. Viola Cintiával, a Külügyi- és Külgazdasági Intézet kutatójával Nagy Károly beszélgetett.

    Belehallgatás:
    Otthonunk, Európa 1.
  • Otthonunk, Európa

    2022-12-28 01:00:00

    Több ezermilliárd forint EU-s támogatás érkezhet Magyarországra. A Területfejlesztésért és az uniós források felhasználásáért felelős tárca nélküli miniszter közösségi oldalán jelentette be, hogy megszületett a megegyezés a kohéziós források felhasználását magában foglaló partnerségi megállapodással kapcsolatban. Az Európai Bizottság a helyreállítási terv után a 2021-2027-kohéziós források megállapodási szövegét is elfogadta, és idén még 130 milliárd forint előleg is meg fog érkezni, ezzel a pályázatok kiírása is elkezdődhet. A miniszterelnök kinevezte az új korrupcióellenes szervezet vezetőjét. Január elsejével dr. Karácsoni-Pej Melindát nevezte ki Orbán Viktor a Belső Ellenőrzési és Integritási Igazgatóság vezetőjévé. Mi történt 2022-ben az Európai Parlamentben? A szerkesztő-műsorvezető, Nagy Károly összefoglalója.

    Belehallgatás:
    Otthonunk, Európa 1.
  • Otthonunk, Európa

    2022-12-21 01:00:00

    Megvan a 2023-as LUX közönségdíj 5 döntőse. A jelölt filmeket az Európai Filmdíj átadó ünnepségén jelentették be Reykjavíkban. Az adásban részletesen beszéltünk arról, hogy az ETS szektoroknak a jelenlegi tervek szerint 2030-ra 62 százalékkal kellene visszavágniuk a károsanyagkibocsátásukat. Ezt úgynevezett ETS II néven vezetnék be. Muth Dániellel, a Világgazdasági Kutatóintézet tudományos segédmunkatársával Nagy Károly beszélgetett.

    Belehallgatás:
    Otthonunk, Európa 1.
  • Otthonunk, Európa

    2022-12-14 01:00:00

    Katari korrupciós pénzekről, az Európai Parlament egyik alelnökének őrizetbevételéről, és több képviselő megvádolásától volt hangos az európai politikai élet. Hidvéghi Balázst, a Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselőjét és Cseh Katalint, a Momentum európai parlamenti képviselőjét Nagy Károly kérdezte.

    Belehallgatás:
    Otthonunk, Európa 1.
  • Otthonunk, Európa

    2022-12-07 01:00:00

    December 2-án az EU három intézménye és több mint 500 európai polgár közösen értékelte az Európa jövőjéről szóló konferencia eredményeképp hozott intézkedéseket. Pletser Tamással, az Erste olaj- és gázipari elemzőjével Nagy Károly arról is beszélgetett, hogy milyen újabb olajipari szankciókat vetett ki az Európai Unió Oroszországra.

    Belehallgatás:
    Otthonunk, Európa 1.
  • Otthonunk, Európa

    2022-11-30 01:00:00

    A Parlament ragaszkodik a Magyarországnak szánt források befagyasztásához, ez derült ki a parlamenti vitában, amin magyar EP-képviselők is felszólaltak. Az uniós magyar pénzek felfüggesztése nagy politikai vihart kavart. Toldi Ottóval, a Klímapolitikai Intézet kutatójával Nagy Károly szerkesztő-műsorvezető arról beszélgetett az adás második felében, hogy az EU 275 euróban meghatározott gázársapkája alkalmas-e az elszabadult energiaárak megfékezésére.

    Belehallgatás:
    Otthonunk, Európa 1.
  • Otthonunk, Európa

    2022-11-23 01:00:00

    70 évvel ezelőtt kezdődött el a közös, európai uniós demokratikus berendezkedés építése Európában. Felelevenítjük az európai országok elmúlt évtizedeinek egyik legfontosabb politikai és gazdasági együttműködésének legfontosabb állomásait. Hetven évvel ezelőtt, Strasbourgban került sor az Európai Szén- és Acélközösség első közgyűlésére, amely a ma ismert Európai Parlament elődje volt. Az évtizedek során a hat európai ország a demokráciát, az alapvető jogokat, a gazdasági stabilitást és a növekedést segítő, 27 tagállamból álló Unióvá nőtte ki magát. A Parlamentnek kulcsszerepe volt az EU fejlődésében, míg 1952-ben 78 nemzeti képviselője volt, addig ma 705 közvetlenül választott képviselő a tagja.

    Belehallgatás:
    Otthonunk, Európa 1.
  • Otthonunk, Európa

    2022-11-16 01:00:00

    Az Európai Parlament szerint Horvátország minden feltételt teljesített a vonatkozó szabályok teljes körű alkalmazásához, ezért támogatja, hogy az ország a schengeni övezet teljes jogú tagjává váljon. Itt hallgathatja meg a teljes műsort, amelyben azzal is foglalkoztunk, hogy miért nem állt még fel a közös uniós haderő, annak ellenére, hogy már több mint 10 éve tervezik, de részletesen elemezzük azt is, hogy az európai fegyvergyártók miért vannak versenyhátrányban az amerikai, kínai vagy akár az orosz versenytársakkal szemben. Szenes Zoltán volt vezérkari főnököt Nagy Károly kérdezte.

    Belehallgatás:
    Otthonunk, Európa 1.
  • Otthonunk, Európa

    2022-11-09 01:00:00

    Magyarországon tájékozódott az EP Kulturális és Oktatási Bizottsága. Elmondjuk majd, hogy mit tapasztaltak a magyar média- és oktatási helyzettel kapcsolatban. Az adás második felében pedig az uniós karbonvámról lesz szó. Az illeték az uniós piacon kívülről importált, szén-dioxid tartalommal rendelkező termékeket terhelné. Az átállás során a beszerzési költségek és az adminisztrációs terhek növekedésére is fel kell készülniük az érintett vállalkozásoknak. De vajon bevezetik-e január 1-től? Druskóczi László szakértővel beszélgetett a szerkesztő-műsorvezető, Nagy Károly.

    Belehallgatás:
    Otthonunk, Európa 1.
  • Otthonunk, Európa

    2022-11-02 01:00:00

    Összefoglaltuk mi okozza az erdőirtást, és mit tesz az EU az erdőirtott területeken előállított termékek behozatala ellen. Az Otthonunk, Európa műsorában az európai foglalkoztatási helyzetről is beszélgettünk Dénes Rajmunddal, a Magyar Munkaerőkölcsönzők Országos Szövetségének kommunikációs alelnökével. A szerkesztő-műsorvezető: Nagy Károly.

    Belehallgatás:
    Otthonunk, Európa 1.
  • Otthonunk, Európa

    2022-10-26 01:00:00

    A nemek közötti egyenlőség hetét tartották az Európai Parlamentben, immár harmadik alkalommal. Hétfőtől csütörtökig a nőjogi és Esélyegyenlőségi Bizottság kezdeményezésére több bizottság is szervezett vitákat a témában azért, hogy megvitassák a szakpolitikák hiányosságait és eredményeit, valamint azt, hogyan lehet a nők jogait az EU valamennyi területén előmozdítani. Egy felmérés szerint a nők átlagban annyival kevesebb fizetésért dolgoznak az Európai Unió területén, hogy idős korukra 40 százalékkal kevesebb nyugdíjra számíthatnak a férfiakhoz képest. Az EU szerint ez ráadásul csak egy példa a sok közül, amely hátrányosan érinti a nőket, és amelyen változtatni kellene. A nemek közötti egyenlőség hetét tartják az Európai Parlamentben, immár harmadik alkalommal. Hétfőtől csütörtökig a nőjogi és Esélyegyenlőségi Bizottság kezdeményezésére több bizottság is szervez vitákat a témában azért, hogy megvitassák a szakpolitikák hiányosságait és eredményeit, valamint azt, hogyan lehet a nők jogait az EU valamennyi területén előmozdítani. Egy felmérés szerint a nők átlagban annyival kevesebb fizetésért dolgoznak az Európai Unió területén, hogy idős korukra 40 százalékkal kevesebb nyugdíjra számíthatnak a férfiakhoz képest. Az EU szerint ez ráadásul csak egy példa a sok közül, amely hátrányosan érinti a nőket, és amelyen változtatni kellene. A Költségvetési és a Gazdasági Bizottság szavaz az uniós Helyreállítási és Rezilienciaépítési Eszköz szabályainak módosításáról is. Arról, hogy a REPowerEU-intézkedések finanszírozása beépüljön a meglévő nemzeti helyreállítási és helyettesítés tervekbe. A REPowerEU az EU terve az orosz fosszilis tüzelőanyagoktól való függőség csökkentésére és a zöld átmenet felgyorsítására. Deák András Györggyel, a Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Világgazdasági Intézetének munkatársával beszélgetett a szerkesztő-műsorvezető, Nagy Károly.

    Belehallgatás:
    Otthonunk, Európa 1.
  • Otthonunk, Európa

    2022-10-19 01:00:00

    Az Európai Parlamentben rendkívül hosszú és sokszor többlépcsős a döntéshozatal. Az Otthonunk, Európában összefoglalóiban megpróbáljuk ezt Önökhöz egy kicsit közelebb hozni. Interjúk, összefoglalók, érdekességek. Minden, ami az Európai Parlamentben, vagy azt érintően történik, és talán a hazai médiapalettáról egy kicsit hiányzik. Átadják a héten az idei Szaharov-díjat. Ma dönt az Elnökök Értekezlete az Európai Parlament elnöke és a képviselőcsoportok vezetői a 2022-es Szaharov-díj kitüntetettjéről. Az adásban szó lesz arról is, hogy elindult a vita az alternatív üzemanyagok infrastruktúrájának fejlesztéséről. Az európai parlamenti képviselők kérik, hogy 60 kilométerenként létesítsenek elektromos töltőállomásokat, és korlátozzák a hajók üvegházhatású gázkibocsátását az EU klímasemleges céljának elérése érdekében. Ujhelyi Istvánnal, a Közlekedési és Idegenforgalmi Bizottság alelnökével hallhatnak erről egy interjút. A szerkesztő-műsorvezető: Nagy Károly.

    Belehallgatás:
    Otthonunk, Európa 1.
hirdetés

Közösségi oldal

hirdetés
hirdetés

Kapcsolódó cikkek

  • Otthonunk, Európa - Ukrajna haditámogatása az EU-s békekeretből

    Ukrajnának egymillió tüzérségi lövedékre van szüksége négymilliárd euró értékben ahhoz, hogy ellentámadásokat indíthasson – jelentette ki Olekszij Reznyikov védelmi miniszter az Európai Unió védelmi minisztereinek stockholmi találkozóján. Az Otthonunk, Európában adásában annak jártunk utána, hogy a tüzérségi lőszerek mellett mikorra érkezhetnek nyugati tankok vagy éppen a NATO-országok régebbi vadászgépei az ukrán haderő támogatására.

  • Otthonunk, Európa - lehet-e európai minimálbér?

    Az Európai Parlament és az Európai Bizottság intézményeinél is betiltották a dolgozók számára a TikTok használatát. Az indok az adatvédelem. Az Európai Unió tagországaiban jelenleg óriási szakadék tátong a nemzeti minimálbérek között. Lehet-e egymáshoz közelíteni a legalacsonyabb európai fizetéseket? Mit tesznek ennek érdekében az uniós tagállamok?

  • Otthonunk, Európa - a Pegasus Bizottság szigorú kritikája

    A hét elején a Pegasus és azzal egyenértékű kémszoftverek használatának kivizsgálásával foglalkozó vizsgálóbizottság delegációja találkozott az Országgyűlés Nemzetbiztonsági Bizottságával, az adatvédelmi hatóság képviselőivel, valamint egyes, a kémszoftverrel megfigyelt újságírókkal is.

  • Otthonunk, Európa - uniós segítség jöhet Szíriának és Törökországnak

    Több európai parlamenti képivselő azonnali humanitárius segítség nyújtását kezdeményezte a földrengéssújtotta Törökországnak és Szíriának. Az egyik kezdeményező, magyar képviselőt is kérdeztük. Az Európai Parlament zöld utat adott a személygépkocsik és könnyű haszongépjárművek CO2-kibocsátását tovább korlátozó normáknak. A Trend FM uniós műsora fogalkozott az Európai Bizottság magyar biztosának "elszólásával" is.

  • Otthonunk, Európa - Zelenszkij az Európai Parlamentben

    Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint Oroszország komoly fenyegetést jelent az európai életmódra nézve. Rendkívüli plenáris ülésen szólalt fel Brüsszelben, az Európai Parlamentben, utána pedig az uniós állam- és kormányfőket tömörítő Európai Tanács ülésén vett részt.

  • Otthonunk, Európa - miért ilyen könnyű hamis mézt az EU-ba hozni?

    A méz alapvető élelmiszer, olyan gazdag tápanyagokkal, amelyek egyértelműen jótékony hatással vannak az emberi szervezetre. Ehhez képest az Európai Unió szabályozása meglehetősen laza ezen a területen, és nem sokat tesz az olcsó kínai, argentin vagy éppen ukrán import ellen. Talán pont Ukrajna esetében ez mostanság csak-csak érthető, de más földrészek indirekt támogatása azért nehezen érthető.

A műsorvezető

Nagy Károly

2000 nyara óta vagyok a média világában, a Gazdasági Rádió hallgatóit 2007 óta boldogítom. 2014 óta pedig a kulturális tematikával kiegészítve, Trend FM-ként szolgáljuk ki a hallgatóink híréhségét. Gazdasági újságírói vénám a 2008-as pénzügyi válság hívta életre. Az állandóan változó világgazdasági helyzet megtanított arra, hogy nincsenek megdönthetetlen tabuk és alapigazságok. Ami tegnap még eretnekségnek számított, az holnap már kész tény és kríziskezelési program. Tévés híradósból (ATV, MTV) képeztem át magam rádióssá. Nem bántam meg, a rádió ugyanis egy lazább műfaj a tévénél. Több teret ad a kreativitásra. Tőzsdezárás és futball vb alatt ne keressetek! Nem vagyok elérhető – mondja magáról Károly.
Tweet
  • Impresszum
  • A Trend FM
  • Médiaajánlat
  • Jogi információk
  • Felhasználási feltételek
  • Adatvédelem
  • Közlemény
  • Adatvédelmi beállítások
© 2023 Műsor-Hang Zrt. Minden jog fenntartva.
RSS