
Monitor Délután Érczfalvi Andrással
2018-12-10 16:35:00 Adásunk
Korábbi adások
Közösségi oldal
Kapcsolódó cikkek
-
125 évnyi találmány és védjegy válik digitálisan elérhetővé
Több százezer oldalnyi kulturális és ipartörténeti dokumentumot digitalizáltat a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH). Magyarország egyik legrégebbi hivatala, amely jövőre ünnepli 125. évfordulóját, több mint 3 ezer folyóméternyi szabadalmat, védjegyet és egyéb szellemitulajdon-védelemmel kapcsolatos könyvtári dokumentumot őriz könyvtárában. Jövőre tovább nő az online is elérhető tartalmak száma, amelyek között olyan híres találmányok is megtalálhatóak lesznek, mint a villanyóra, a golyóstoll vagy a Kalmopyrin hatóanyagának eredeti dokumentumai vagy a több, mint száz éve érvényes védjegyek, mint például az Apenta, és marketing vagy reklámtörténeti értékek. A koronavírus járvány hatására a hivatal 2020-ban számos területen rohamos fejlődésen ment keresztül, nem csak digitalizálás tekintetében, de az infrastruktúra fejlesztés területén is.
-
A büntetőfékezést gondoljuk messze a legveszélyesebbnek
A Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ Zrt.) online felmérése szerint az emberek 99 százaléka a büntetőfékezést veszélyesnek, azon belül 95 százalékuk nagyon veszélyesnek tartja. A kérdőívet két hét alatt több mint 1300-an töltötték ki, ami azt mutatja, hogy az agresszív közlekedés témája igen élénken foglalkoztatja az embereket.
-
Végnapjait éli a Just in Time rendszer?
Az áruszállítás és a logisztika még sohasem volt olyan fontos, mint a koronavírussal kapcsolatos gazdasági leállás miatti két hónapjában. Egyre több cég halmoz fel készleteket az éveleji, kényszerű leállások miatt.
-
A vasút lehetne a járványhelyzet nyertese
A koronavírus-járvány számtalan határ- és közlekedési zárlattal járt az elmúlt hetekben. Ennek egyik legnagyobb kárvallottja a repülés, de nehezebb lett a közúti fuvarozás is, Európa egy részén pedig a vízi szállítás ütközik nehézségbe a sokszor ingadozó folyók és az alacsony vízállások miatt. Úgy tűnik, hogy a jelenlegi helyzet egyik nyertese a vasúti szállítás lehet.
-
Elstartolt a Mentor - első adás
Ma 17:15-kor elindult a Trend FM gazdasági reality műsora, már hetedik alkalommal. Újra három vállalkozás versenyez egymással, hogy ki tudja hétről-hétre megoldani a legégetőbb, mindennapi üzleti problémákat. Jövőkép, céges küldetés, üzleti terv, munkavállalók motiválása. Minden terítékre kerül, ami foglalkoztatja az átlag cégvezetőket. Megoldásokat nem, csak lehetséges irányokat említenek majd a mentorok, hogy minél sikeresebbek lehessenek a cégvezetők.
-
Idén még nagyobb lehet az érdeklődés a Black Friday-en
A tavalyinál 10 százalékkal nagyobb bevételt hozhat az idei fekete péntek az EMAG számára – mondta az internetes áruház kereskedelmi igazgatója.
-
Mesterséges Intelligencia a jogi pulpituson
Lehetőség vagy kockázat a jogi szakmának? A technológia fejlődésével, így különösen a mesterséges intelligencia térnyerésével, egyre több szakma jelentős átalakuláson megy keresztül, nincs ez másként a jogi pályával sem, a KCG Partners munkatársai ezt a kérdést járták körbe.
-
Élményekkel pörgethetik fel az üzletet a cégek
Az ügyfélélmény javítása válhat az üzleti növekedés fő hajtóerejévé. Egy világszintű kutatás szerint ugyanis az ügyfélélmény javítását prioritásként kezelő vállalkozások eredményesebbek, mint a pénzügyi mutatókra fókuszáló cégek - ez áll egy piackutató cég felmérésében.
-
Kihívásokkal terhelt a távmunka is
Bár Magyarország még le van maradva e téren, de itthon is egyre elterjedtebb a távmunka és a home office. Egy 2018-as felmérés szerint a magyar munkavállalóknak jelenleg 5 százaléka dolgozik túlnyomórészt otthonról, és 55 százalék szeretne otthonról dolgozni, amely szám várhatóan évről évre növekedni fog. Az utazási idő lerövidítése, a nagyobb önállóság, a magánélethez jobban illeszkedő munkarend, ez csak néhány azon indokok közül, ami miatt ezen atipikus foglalkoztatási formák egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek.
-
Kevesebben akarnak dolgozni külföldön, mint 4 éve
197 országban kérdezték meg az embereket arról, hogy milyen feltételek mellett vállalnának munkát külföldön. A Profession.hu és a Boston Consulting Group közös felméréséből az jött ki, hogy sokkal kevesebben akarnak Magyarországról külföldre menni dolgozni, mint 4 évvel korábban, igaz, nálunk is kevesebb külföldi akar munkát vállalni. 400 ezren töltöttek ki online a kérdőívet világszerte, ebből 12 ezren Magyarországon.
-
Harc az autópiacon: elektromos vagy gáz a jövő?
Az elektromos autók lehetséges előretöréséről szóló vita mintha háttérbe szorította volna az elmúlt időszakban a CNG vagy LPG alapon működő, gázüzemű autók iránti érdeklődést.
-
Ilyen játékot vennél a gyereknek? Gondold át!
Még a legegyszerűbb, áruházak játékosztályán vásárolható drón reptetése is szigorú szabályokhoz kötött.
-
Energiatakarékos lámpák - tényleg a LED-ben a jövő?
Forradalmasítja a világítástechnológiát az átállás.
-
Óriási a munkaerőhiány - hogyan birkóznak meg vele a cégek?
Egy sereg kérdésre kell rövid időn belül választ találniuk, ha fenn akarnak maradni.
-
Díjeső a MasterCardnál - te is ringbe szállhatsz
Az Év Bankja verseny mellett idén először elindította az Év kereskedője díjért folyó csatározását a MasterCard.
-
Egészségtelen étkezés a wellnessben - mit tehet a szállodaipar?
A turisták még mindig az egészségtelen ételeket részesítik előnyben, az egészségmegőrző intézményekben is.
A műsorvezető
