A vételár részvényenként 95 dollár, azaz összesen mintegy 48,5 milliárd dollárt (közel 11 ezer milliárd forint).

Eközben a Pfizer az Astra Zenecánál próbálkozik: többszöri kikosarazás ellenére az amerikai Pfizer gyógyszergyártó újabb, megemelt felvásárlási ajánlattal környékezte meg az Astra Zeneca brit gyógyszeripari csoportot, de jelezte: több megkeresés már nem lesz. A Pfizer most 118 milliárd dollárt ajánlott.

Az Astra Zeneca gyorsan reagált: nem fogadták el az ajánlatot.

A megállapodással az AT&T szélesebb videóelőfizetői bázisra tehet szert, megnövelve ezzel a versenyképességét az Egyesült Államok két legnagyobb kábeltelevízió- és szélessávúinternet-szolgáltatójával, a Comcast és a Time Warner Cable (TWC) társaságokkal szemben, amelyek februárban állapodtak meg a TWC 45,2 milliárd dolláros megvásárlásáról.

Átterelnék a műholdra a tévézőket

A dallasi központú AT&T az akvizíció révén reményei szerint javítani tudja majd internet-szolgáltatását oly módon, hogy U-verse elnevezésű csomagjának tévénézőit ráveheti a műholdas videoszolgáltatás igénybevételére, így sávszélességet szabadíthat fel kábeles távközlési hálózatán.

Az egyesülés hátterében egyebek között az áll, hogy az Egyesült Államokban ma az internetes videoszolgáltatás előfizetőinek száma nő a leggyorsabb ütemben, míg a műholdas tévészolgáltatók visszaesésre panaszkodnak.

Ha úgy vesszük, majdnem 15 ezer milliárd forintos az üzlet

Az Egyesült Államokon kívül Latin-Amerikában is széles piaccal rendelkező DirecTV vezetését a megállapodás értelmében nem váltják le, s a cég központja továbbra is a kaliforniai El Segundóban marad. A DirecTV nettó adósságainak finanszírozásával együtt összesen 67,1 milliárd dollár értékű fúzió várhatóan egy éven belül zárulhat le, amennyiben ahhoz a versenyhatóságok is hozzájárulnak.