Jelenlegi számításaik apropóját az adta, hogy bejelentették a családi adóalap kedvezmény érvényesítésének kiterjesztését. Számításaik az alábbi alapfeltevéseken, illetve eddig ismertté vált, tervezett módosításokon alapulnak:

A személyi jövedelemadónál fel nem használt családi adóalap, illetve ezen keresztül adókedvezmény érvényesíthető lesz meghatározott egyéni járulékokkal szemben.

Az egyes sajtóértesülések és bejelentések során többféle elképzelés is napvilágot látott, így a három eddig ismert lehetőséggel számoltunk: a kedvezmény vagy az egyéni nyugdíjjárulékkal (10 százalék), vagy az egyéni egészségbiztosítási járulékkal (7 százalék), vagy mindkettővel szemben (17 százalék) érvényesíthető lehet.

A gyermekkedvezmény változatlan mértékben fennmarad, 2014-ben tehát két gyermekig gyermekenként 62 500 forint, három vagy több gyermek esetében pedig 206 250 forint adóalap-kedvezményt lehet igénybe venni.

Az egyéni nyugdíj-, egészségbiztosítási- és munkaerőpiaci járulék mértéke változatlan marad.
A számpéldák tanulmányozása előtt Hegedüs Sándor adóüzletág-vezető fel arra hívta fel a figyelmet, hogy amennyiben a járulékok esetén is lehetőség lesz az adókedvezmény megosztására, akkor az alábbi táblázatban található havi bruttó munkabéreket nem egyéni jövedelmi szinten, hanem családi jövedelmi szinten lesz érdemes vizsgálni.
Számításaik során két lehetőség közül kellett választaniuk terjedelmi és átláthatósági okokból.  Az egyik, hogy azt vizsgálják, az egyes jövedelmi viszonyok esetén mekkora adókedvezménnyel nem fog tudni élni a magánszemély, illetve a család. A másik opció pedig annak számbevétele, hogy a magánszemély, illetve a család mekkora nettó jövedelemváltozásban reménykedhet változatlan jövedelmi viszonyok mellett. Az RSM-DTM ez utóbbit választotta, hiszen a legtöbben arra kíváncsiak, hogy mennyivel marad több a képzeletbeli borítékban.

A számok az RSM-DTM blogjában.