Az ÁKK csütörtökön kötvény aukciókat tart, a figyelem középpontjában azonban a devizahiteles intézkedések maradhatnak. Ameddig e téren a piac nem kap konkrétabb információkat (amelyek alapján pontosabban becsülni lehet az intézkedések makrogazdasági és bankszektorra gyakorolt hatását), a bizonytalanság fennmarad. Ennek megfelelően a hazai eszközök a pozitív nemzetközi hangulat esetleges fennmaradásából is csak mérsékelten profitálhatnak.
Az euróövezetben a végleges összetett PMI mutató mellett német ipari termelési és megrendelés állomány adatokat tesznek közzé, de az olasz második negyedéves GDP-re is érdemes lehet figyelni. A tengerentúlon a heti munkaerő piaci statisztikák mellett a tercier szektor júliusi alakulására vonatkozó ISM indexet publikálják. A jövő hét elejének hangulatát azonban az átfogó amerikai munkaerő piaci adatok határozhatják meg - állapította meg a CIB Bank elemzője, Trippon Mariann.
Az Egyesült Államokban a vártnál kisebb mértékben nőtt a nem mezőgazdasági ágazatokban foglalkoztatottak száma júliusban, a munkanélküliek száma és a munkanélküliségi ráta viszont nagyot csökkent. Júliusban a nem mezőgazdasági ágazatokban 162 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma, szemben a 195 ezres júniusi növekedéssel. Elemzők 189 ezres növekedést vártak. Júliusban a munkanélküliek száma 11,5 millió volt, ez 7,4 százalékos munkanélküliségi rátának felel meg. Júniusban a munkanélküliségi ráta 7,6 százalék volt 11,8 millió regisztrált munkanélkülivel.
Jelentős piaci mozgás csak a konszenzustól markánsan eltérő adatnál várható. 7,4% vagy az alatti ráta és 200 ezer főt meghaladó növekedés esetén egyértelműen a QE3 végére spekulálnának a befektetők, ez markáns dollárerősödést jelentene - jósolták előzetesen az Equilor Befektetési Zrt. elemzői.