A Magyar Reklámszövetség elnöke szerint a reklámadó évek óta bizonytalanságot okoz a médiapiacon, mivel bármikor újra emelhető lenne az adókulcs. Az intézkedés elsősorban magyar kis- és középvállalkozásokat érintene érzékenyen, miközben a költségvetési hatása csekély. Novák Péter úgy látja, egy esetleges újabb reklámadó drágítaná a hirdetéseket, visszafoghatná a fejlesztéseket és gyengítené a hazai tartalomgyártást is. A piaci szereplők ezért azt várják az új kormánytól, hogy végleg megszüntesse a reklámadó törvényi lehetőségét. Kecső Richárd interjúja.
Nulla százalék maradhat a reklámadó
TrendFM, 2026. május 13., 09:20
Idehaza a reklámadó július után is nulla százalékon maradhat, a szakmai szervezetek azonban azt szeretnék, ha a szabályozást teljesen eltörölnék.



