A Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára szerint ezért kerültek nehéz helyzetbe főként a kisebb, független, vidéki benzinkutak, amelyek már nem tudnak veszteséggel, a beszerzési ár alatt üzemanyagot értékesíteni.

A százhalombattai finomító jelenleg nagyjából 60 százalékos kapacitással működik, miközben a stratégiai készletek visszapótlása folyamatos. A védett ár hosszabb távú fenntartásához a szabályozás módosítására lehet szükség: vagy a maximált árakat kellene közelebb vinni a piaci szinthez, vagy az üzemanyagok adótartalmát kellene csökkenteni.
Grád Ottó szerint a túl alacsony ár a fogyasztás növekedését okozta, ami tovább nehezíti az ellátási rendszer működését. Kecső Richárd interjúja.
- Reggeli Monitor



