5.600 dollárról 4.500 dollárig jött vissza a jegyzés. Az év elejére egy pánik hajtotta kereslet volt a jellemző, a geopolitikai felszültség hőfoka akkor az egekbe emelkedett.
Mostanra azonban sokat változott a helyzet. A geopolitikai feszültségek ugyan továbbra is napirenden vannak, de mostanra beállt egyfajta fásultság ezekkel szemben. És ami a legfőbb különbség az év elejéhez képest, az az iráni háború okozta olajár drágulás, ami általános inflációt szül. Ennek pedig az a következménye, hogy a jegybankok nem tudnak enyhíteni a magas kamatszinten, sőt adott esetben még kamatemelésre is kényszerülhetnek, ami hagyományosan nem kedvez az aranyárnak.
Schmidt Kálmán, a Magyar Aranypiac Kft. ügyvezető igazgatójával Nagy Károly beszélgetett.



