Jelenleg mintegy 2,8 millió állatot tartanak az országban, ami elmarad a rendszerváltás előtti szinttől, az agrárkormányzat egyik célkitűzése viszont az, hogy szemmel látható mértékben emelkedjen az állomány darabszáma. A megkérdezett agrárszakértő szerint ebben van fantázia.

Simon Attila beszélt arról is, milyen új fajták jelentek meg a világpiacon. Genetikai befolyásolással például növelni tudták a kocák emlőszámát, ami több utódot is jelent. M. Szűcs Péter interjúja.