A technológia alapja egy egyedi bioreaktor, amelyben a mikroorganizmusok tápanyagként hasznosítják és semlegesítik a mérgező anyagot. A Bay Zoltán Kutatóközpont Biotechnológiai Divíziójának igazgatója szerint ez a módszer jóval környezetkímélőbb és hatékonyabb, mint a kémiai oxidáció vagy az égetés.
Az eljárás már az ipari alkalmazás küszöbén áll, célja pedig a fenntartható szennyvízkezelés biztosítása. Hegyi Ádámot Németh László kérdezte.



















