Kulich Éva azt azzal indokolja, hogy a klímaváltozás olyan mértékben hat a növényre, hogy idehaza öntözés nélkül már nem él meg a növény. Szemben a 15 évvel ezelőtti, mintegy 15 ezer hektáros termőterülettel, ma mintegy 6300 hektáron termesztenek növényt. A fogyasztás is csökkent, mert a gasztronómia színesebb lett. M. Szűcs Péter interjúja.